(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoExpedice Island 4x4

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Island 4x4

11-denní workshop – fotografování podzimního Islandu, kdy je nejkrásnější a jsou polární záře. Čtyřkolkou navštívíme nejznámější místa Islandu, i vnitrozemí. V ceně terénní auto, ubytování v hotelu se snídaní, letenka.

FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4 FotoExpedice Island 4x4

Popis kurzu

 • Přejezdy divokým vnitrozemím Islandu s říčními brody
 • Ledovcová laguna Jokulsarlón s fotografováním ker na černé pláži
 • Nejkrásnější islandské vodopády, gejzíry, ledovce
 • Solfatarová pole v Čarodějných horách a v pohoří Landmannalaugar
 • Noční pátrání po polárních zářích
 • Fotografická cesta terénním automobilem spojená s nenáročnou pěší turistikou.

Podzim patří na Islandu k fotograficky nejkrásnějšímu období. Krajina se zbarvuje, slunce už není tak vysoko, při jasných nocích se objevují polární záře. V terénním autě (4×4,kategorie JEEP CHEROKEE) se vydáme na nevšední okruh „ostrovem ohně a ledu“, který nás zavede do těch nejodlehlejších a nejpustějších končin Islandu. Výhodou je malá skupina (max 8 účastníků) a hlavně parta lidí se stejným zájmem – fotografovat. Ubytováni budeme v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím (3× společné příslušenství).

Fotoexpedice je určena pro každého, kdo rád fotí. Na ceně vybavení nezáleží, důležitá je chuť fotit. Výhodou malé skupiny je možnost individuálního přístupu. Hlavním tématem je krajinářská fotografie (krajinný celek a detail, vodopády, ledovce, fumaroly, práce se světlem), architektura, koně. Pokud bude přát počasí, naučíte se fotografovat unikátní polární záře. Zdokonalíte se ve správném nastavení fotoaparátu. Společně budeme diskutovat nad správnou kompozicí a výběrem snímku. Počítejte, že využijeme maximálně světlo a budeme fotit až do pozdních večerů.
Uvidíme nejkrásnější místa ostrova, jakými jsou jezero Mývatn s jeho velmi zajímavým okolím. Druhý největší evropský ledovec Vatnajökull, na jehož úpatí se rozkládá nádherná ledovcová laguna Jökulsárlón. Úžasné vodopády jako Gullfoss, Godafoss, Aldeyarfoss, Skógafoss či nejvodnatější vodopád Evropy Dettifoss. Poznáme divoké islandské vnitrozemí s rozsáhlými pouštěmi, činnými sopkami a kouzelnými geotermálními oblastmi jako magické „Duhové hory“ – oblast Landmannalaugar nebo Čarodějné hory.

Program kurzu

1.den: Odlet z Prahy do Keflavíku.
2.den: Zlatý trojúhelník: NP Þingvellir, kde byl založen první parlament na světě. V oblasti Geysir uvidíme aktivní gejzír Strokkur, který v pravidelných intervalech vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů a poté „zlatý“ vodopád Gullfoss na řece Hvítá.
3.den: Po silnici F35 Kjölur přejedeme do vnitrozemí, do termální oblasti Kerlingarfjöll nebo Hveravellir, kde se projdeme po aktivní zemi, evt. se můžeme ponořit do přírodní „vany“ s teplou vodou.
4.den: Cestou k unikátnímu jezeru Mývatn uvidíme vodopád Goðafoss. Navštívíme pseudokrátery jezera Mývatn. 3 noclehy v okolí jezera Mývatn.
5.den: Podnikneme celodenní výlet na vývěry horkých sirných par pod horou Námafjall. Projdeme se okolo kráteru sopky Krafla. Fotografovat budeme i oblast „nová Krafla“.
6.den: Zhlédneme v NP Jökulsárgljúfur monumentální vodopády Dettifoss, Hafragilsfoss a Selfoss.
7.den: Čeká nás náročný přejezd vnitrozemím přes oblast Sprengisandur. Nejdříve se zastavíme u vodopádu Aldeyjarfoss a poté se již vydáme do lávové pouště. Příjezdem do osady Hrauneyjar se vrátíme do civilizace. 8.den: Přesuneme se do termální oblasti Landmannalaugar. Projdeme se po okolních barevných horách (přezdívaných „duhových“) a vykoupeme se v teplé říčce.
9.den: Přejedeme do oblasti NP Skaftafell. Projdeme se u ledovce, navštívíme lagunu Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet obojživelným člunem. Budeme fotografovat bílé kry na černé písečné pláži.
10. den: Vodopád Svartifoss. Osada Vík, útesy Dyrholay. Vodopád Skógafoss.
11.den: Vodopád Seljalandsfoss, typická islandská vesnice na jižním pobřeží a přesun do hlavního města Reykjavíku.
12.den: Přelet z Islandu do Prahy.

Cena zahrnuje

 • Doprava z ČR na Island
 • Ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím (3× ubytování, kde je WC/sprcha společné)
 • Snídaně zpravidla formou švédských stolů
 • Auto 4×4
 • Pojištění proti úpadku CK FotoAtlas.
 • Fotografické workshopy.

Cena nezahrnuje

 • Stravování s výjimkou snídaní

Stravování je tedy individuální v místních restauracích (většinou na hotelech, kde jsme ubytováni). Cena jídel je na Islandu přibližně 2× vyšší než v ČR (večeře v hotelích se pohybují okolo 1000 Kč).
Samozřejmostí je nákup v samoobsluhách – pití, svačina,…
Cestovní pojištění i pojištění storna účasti je individuální.

Ostatní informace

Fotovýbava
Doporučujeme digitální fotoaparát díky možnosti sdílet své snímky s ostatními účastníky. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. (Častější je pro krajinu širokoúhlý objektiv, delší skla se využijí též – detaily, koně, tuleni, …). Pokud není k dispozici zrcadlovka (zájemcům bude pro potřeby kurzu zapůjčena – potřeba nahlásit předem), volte raději přístroj s vícenásobným zoomem. Stativ je v krajině samozřejmostí. Doporučujeme vzít si polarizační a šedé přechodové filtry – pokud jsou k dispozici. Výhodou je vzít s sebou vlastní notebook.

Náročnost a oblečení
Pro tuto fotoexpedici stačí normální fyzická kondice. Během zastávek na trase je více času na lehké (dle vaší fotovýbavy) vycházky v přírodě, prostor pro odpočinek, ojediněle absolvujeme vícehodinový pobyt venku (Duhové hory). Přestože podzim bývá na Islandu nejstálejší z hlediska počasí, nelze vyloučit ani chladné a deštivé dny. Počítejte s chůzí nezpevněným terénem, občas lávovým (či popelovým) polem. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv, nepromokavé a teplé oblečení, pláštěnku. Nutností jsou zde i plavky (koupání v horkých lázních).

FotoExpedice Island 4x4

11-denní workshop - fotografování podzimního Islandu, kdy je nejkrásnější a jsou polární záře. Čtyřkolkou navštívíme nejznámější místa Islandu, i vnitrozemí. V ceně terénní auto, ubytování v hotelu se snídaní, letenka.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Island 4x4 nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů