Klasická fotografie 1 - temná komora

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Klasická fotografie 1 - temná komora

V poslední době opět vzrůstá zájem o klasickou analogovou fotografii, proto jsme připravili kurz fotografování na klasický filmový materiál, zvládnutí přesné exponometrie, samostatné zpracování snímku od negativu až po finální pozitivní zvětšeninu.

Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora Klasická fotografie 1 - temná komora

Popis kurzu

Kurz je určen především zájemcům o klasický analogový proces. Koná se v moderně vybaveném Domě fotografů s vlastní fotokomorou.
S nástupem digitální fotografie v 90-tých letech minulého století postupně ustával zájem o fotografii klasickou. Tyto klasické postupy zůstaly doménou hlavně výtvarných fotografů. V poslední době ale zájem o tento způsob zaznamenáni fotografického obrazu celosvětově vzrůstá.
Cílem kurzu je fotografování na klasický filmový materiál, zvládnutí přesné exponometrie, samostatné zpracování snímku od negativu až po finální pozitivní zvětšeninu. Zaměříme se na krajinářskou fotografii a na portrét na Šumavě. Veškerý standardní fotografický materiál je v ceně kurzu a účastníkům bude poskytnut.

Program kurzu

 • Teoretická část:

Dělení fotografických přístrojů
Fotografický film
Vybavení fotokomory
Negativní a pozitivní proces
Konečná úprava fotografií

 • Praktická část:

Exponometrie
Fotografování krajiny a portrétu na negativní černobílý film v ateliéru a exteriéru
Fotografování na negativní černobílý film v ateliéru a exteriéru
Laboratorní zpracování
Zhotovení černobílé fotografie
Finální úprava snímků

Ubytování

V ceně je 2× ubytování v Domě fotografů se snídaní (pá-ne) ve 2–3 lůžkových pokojích. Více o Domu fotografů zde: https://www.fotoaparat.cz/clanek/998/dum-fotografu-fotoinstitut-cz-na-sumave/

Stravování

2× snídaně zajištěna na místě. Společné obědy a večeře se realizují v místní restauraci, nejsou v ceně kurzu a nejsou povinné. Svačinu, občerstvení, pití je možné si přivézt vlastní. Je zde kuchyňka s lednicí, kterou je možné zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – dporučujeme auto nebo autobus. Je možné využít přímý spoj BUS mezi Prahou a Kašperskými Horami. Plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu.

Ostatní informace

Vybavení: vlastní analogový fotoaparát není podmínkou – zájemcům bude pro potřeby kurzu zapůjčen (potřeba nahlásit předem).

Klasická fotografie 1 - temná komora

V poslední době opět vzrůstá zájem o klasickou analogovou fotografii, proto jsme připravili kurz fotografování na klasický filmový materiál, zvládnutí přesné exponometrie, samostatné zpracování snímku od negativu až po finální pozitivní zvětšeninu.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Klasická fotografie 1 - temná komora nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů