Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy

Kurz makrofotografie pro začátečníky. Fotografovaní makra v přirozeném světle a s bleskem. Vyzkoušíte si řadu užitečných pomůcek a udělátek. Fotografování hmyzu a rostlin v rozdílných přírodních biotopech Šumavy. Kurz je i přípravou pro fotografování detailů na fotografických expedicích, kde jste omezeni časem a prostorem pro fototechniku.

Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy

Popis kurzu

Po příjezdu probereme základy fototechniky a kompozice při fotografování makrofotografie a tzv. close up (snímky z blízka). Naučíme se jednoduchému postupu pro skládanou makrofotografii, kterou nabízí Photoshop. Vegetační období je na Šumavě kratší než jinde a jaro je zde překotné. Navštívíme řadu velmi rozdílných lokalit od velmi studených horských, přes střední polohy až po teplé vápencové lokality. Základna je v novém a moderně vybaveném Domě fotografů v Kašperských Horách uprostřed Šumavy. Kurz je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Během víkendu bude čas věnovat se každému individuálně. Výhodou je umět nastavit expoziční trojúhelník na svém fotoaparátu. Na své si přijdou milovníci všeho drobného – hmyzu, rostlin, hub a krajiny. Louky jsou plné pavouků a jiného hmyzu i chráněných rostlin, které se naučíte fotit velmi zblízka. A to vše za použití dostupných pomůcek, které si můžete vyrobit sami. Poradíme vám, jak využít přirozeného světla a jak využít různé vlastnosti blesku. V případě jasného rána vyzkoušíme krásu ranního focení.

Program kurzu

 • První den (pátek)

18 – 19 h – Sraz a ubytování.
19 – 21 h – Organizační věci, teoretická příprava pro makrokrofotografii, fotografická technika, základy kompozice a svícení.

 • Druhý den (sobota)

Fotografování ve vybraných biotopech Šumavy pod vedením lektora Andreje Macenauera
Večer – Výběr a hodnocení fotografií, debata.

 • Třetí den (neděle)

Fotografování ve vybraných biotopech Šumavy pod vedením lektora Andreje Macenauera
Konec kolem 13:00

 • Program přizpůsobíme aktuální situaci a počasí.

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách (Nerudova 111) ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení..

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít autobusový spoj Praha Na Knížecí s přestupem v Sušici.

Ostatní informace

 • Doporučená technika a příslušenství

Digitální fotoaparát nejlépe se speciálními makroobjektivy s ohniskovou vzdáleností 50mm, 100mm, 150mm apod. Pro fotografování velmi malých objektů jsou doporučeny makrokroužky, popř. makropředsádky. Stativ je podmínkou. Doporučujeme vzít si odraznou desku pro přisvěcování a blesk. Makrosáňky si vyzkoušíte.

 • Vlastní notebook je výhodou. Získáte tak více času na přípravu svých fotografií k prezentaci v sobotu večer.
 • Oblečení: Vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat v terénu, je důležité mít řádné teplé oblečení a obuv. Šumava je nevyzpytatelná. Počítejte, že při fotografování se můžete ušpinit. Nezapomeňte na pláštěnku. Vhodný je i fotobatoh.
Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy

Kurz makrofotografie pro začátečníky. Fotografovaní makra v přirozeném světle a s bleskem. Vyzkoušíte si řadu užitečných pomůcek a udělátek. Fotografování hmyzu a rostlin v rozdílných přírodních biotopech Šumavy. Kurz je i přípravou pro fotografování detailů na fotografických expedicích, kde jste omezeni časem a prostorem pro fototechniku.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Makrofotografie květeny a hmyzu Šumavy nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů