Makrofotografie hmyzu a rostlin

Termíny kurzu

Pá 17. 5. – Ne 19. 5. 19:00 – 13:00
Makrofotografie hmyzu a rostlin
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Pavel Krásenský
5 200 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Makrofotografie hmyzu a rostlin

Nabízíme vám kurz makrofotografie pod vedením profesionála. Seznámí vás s pravidly pro fotografovaní makra, předvede vám a vyzkoušíte si řadu užitečných pomůcek a udělátek. Kromě fotografování hmyzu se budeme věnovat i rostlinám ve volné šumavské přírodě.

Lektoři

Pavel Krásenský
Pavel Krásenský

Více než 20 let se věnuje bezobratlým, za kterými jezdí po celém světě. Fotografuje především hmyz a zachycuje vzácné okamžiky z jeho života. Nejčastěji se před jeho objektivem objevují brouci,…

Makrofotografie hmyzu a rostlin Makrofotografie hmyzu a rostlin Makrofotografie hmyzu a rostlin Makrofotografie hmyzu a rostlin

Popis kurzu

V krásné přírodě Šumavy se seznámíte pod vedením fotografa a entomologa Pavla Krásenského se základními pravidly makrofotografie. Základna je v novém a moderně vybaveném Domě fotografů v Kašperských Horách. Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé, během víkendu bude čas věnovat se každému individuálně. Výhodou je umět nastavit expoziční trojúhelník na svém fotoaparátu. Entomolog Pavel vám pomůže objevit desítky druhů hmyzu, který je před zraky běžného návštěvníka ukryt a seznámí vás s triky, jak je nalézt a vyfotografovat i za špatného počasí. Na své si přijdou i milovníci rostlin, hub a krajiny. Protéká tu řeka Vydra, na mnoha místech velmi malebná. Louky jsou plné pavouků a jiného hmyzu i chráněných rostlin, které se naučíte fotit velmi zblízka. A to vše za použití dostupných pomůcek. Celou řadu jich máte doma, jsou velmi užitečné, ale zatím o nich nevíte. Poradíme vám, jak využít přirozeného světla a jak využít různé vlastnosti blesku. Ukážeme si výhody ranního focení.

Program kurzu

 • První den (pátek)

18 – 19 h – Sraz a ubytování.
19 – 21 h – Organizační věci, prezentace makro, volná debata.

 • Druhý den (sobota)

Dopoledne – Praktická ukázka jak fotí hmyz Pavel Krásenský. Výběr fototechniky, pomůcek, užitečné rady.
Odpoledne – Praktické fotografování pod vedením lektora.
Večer – Výběr a hodnocení fotografií, debata.

 • Třetí den (neděle)

Dopoledne – Praktické fotografování pod vedením lektora
Vpoledne – Ukončení.

 • Program přizpůsobíme aktuální situaci a počasí.

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách (Nerudova 111) ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít autobusový spoj Praha Na Knížecí s přestupem v Sušici.

Ostatní informace

 • Doporučená technika a příslušenství

Digitální fotoaparát nejlépe se speciálními makroobjektivy s ohniskovou vzdáleností 50mm, 100mm, 150mm apod. Pro fotografování velmi malých objektů jsou doporučeny makrokroužky, popř. makropředsádky. Je možné také využít telekonvertoru. Stativ je podmínkou. Doporučujeme vzít si odraznou desku pro přisvěcování a samozřejmě blesk – makroblesk výhodou.

 • Vlastní notebook je výhodou. Získáte tak více času na přípravu svých fotografií k prezentaci.
 • Oblečení: Vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat v terénu, je důležité mít řádné oblečení a obuv. Vhodné jsou také plastové nádobky na odchycený hmyz. Šumava je nevyzpytatelná, doporučujeme teplé oblečení. Nezapomeňte na pláštěnku. Vhodný je i fotobatoh.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 5 200 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 5 bodů

Platba

Makrofotografie hmyzu a rostlin

Nabízíme vám kurz makrofotografie pod vedením profesionála. Seznámí vás s pravidly pro fotografovaní makra, předvede vám a vyzkoušíte si řadu užitečných pomůcek a udělátek. Kromě fotografování hmyzu se budeme věnovat i rostlinám ve volné šumavské přírodě.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Makrofotografie hmyzu a rostlin nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů