Jak fotografovat zvířata v ZOO

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Jak fotografovat zvířata v ZOO

Tento jednodenní workshop je určen hlavně začínajícím a středně pokročilým fotografům, kteří se chtějí naučit fotografovat zvířata v ZOO. Vyzkoušíte si různá nastavení svého fotoaparátu, tipy a triky pro lepší zachycení zvířat v odlišných podmínkách. V malé skupině, pod vedením profesionála probereme nejdřív teorii, pak prakticky vyzkoušíme.

Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO

Popis kurzu

Tento jednodenní kurz je určen pro začínající a mírně pokročilé fotografy. Jeho cílem je fotografování portrétu a pohybu zvířat v zajetí. Seznámíme se jak s nastavením fotoaparátu, tak volbou kompozice a úhlu záběru při pořizování snímků v ZOO. Sejdeme se v učebně FotoInstitut.cz, Na Čihadle 33, Praha 6, kde probereme teorii, poté se přesuneme společně do ZOO. Vstupné do ZOO je v ceně kurzu.

Vhodné jsou základní znalosti ovládání fotoaparátu na úrovni kurzu Fotoškola – fotografování pro každého (práce s fotoaparátem, nastavení expozičních režimů, clony, času, citlivosti…).

Výhodou kurzu je malá skupina, kde se lektor může věnovat účastníkům individuálně a některé aspekty ovládání přístroje tak vysvětlit přímo na konkrétních fotoaparátech. Doporučeným fotoaparátem je digitální zrcadlovka, případně kompakt s výměnnými objektivy. S „běžným“ kompaktním fotoaparátem lze kurz také absolvovat, ale některých výsledků závislých na fototechnice není možné dosáhnout.

Program kurzu

Během fotografické procházky po ZOO probereme následující problematiku:

 • Jak fotografovat zvířata co nejpohledněji
 • Jak odstranit mříže a ploty
 • Jak nafotit zvíře splývající s pozadím
 • Jak se vypořádat s odlesky na skle
 • Jak fotit rybičky v akváriích
 • Jak fotografovat v pavilonech a nočních teráriích
 • Jak nastavit fotoaparát co nejefektivněji
 • Jak na rychlá zvířata
 • Jak mít zvířata ve správných barvách

Během celého kurzu budeme také hledat netradiční pohledy na svěřence zoologické zahrady, aby se naše fotografie odlišily od snímků desítek tisíc ostatních návštěvníků.

Ostatní informace

 • Doporučujeme digitální zrcadlovku nebo kompakt s výměnnými objektivy a teleobjektiv nebo objektiv s větším zoomem. V případě kompaktních fotoaparátů volte přístroje s větším zoomem. Máte-li, využijete také portrétní objektiv, polarizační filtr a sluneční clonu.
 • Stativ lze využít, avšak ve většině situací se zvířata pohybují a jeho využití tak ztěžují, není nutný. Blesk je zbytečný, většina zvířat v horších světelných podmínkách nesmí být fotografována s bleskem.
 • Ke svému fotoaparátu si nezapomeňte vzít nabité baterie a dostatečně velkou paměťovou kartu, doporučujeme také návod.

*Ukázkové fotografie byly pořízeny účastníky workshopů pořádaných FotoInstitutem.cz.

Jak fotografovat zvířata v ZOO

Tento jednodenní workshop je určen hlavně začínajícím a středně pokročilým fotografům, kteří se chtějí naučit fotografovat zvířata v ZOO. Vyzkoušíte si různá nastavení svého fotoaparátu, tipy a triky pro lepší zachycení zvířat v odlišných podmínkách. V malé skupině, pod vedením profesionála probereme nejdřív teorii, pak prakticky vyzkoušíme.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotografovat zvířata v ZOO nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů