Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér

Termíny kurzu

Ne 22. 9. – Ne 1. 12. 9:00 – 17:00
Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
21 400 Kč
Objednat kurz
Ne 27. 10. – So 14. 12. 9:00 – 17:00
Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
21 400 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér

Pro ty, kdo se chtějí fotografii věnovat profesionálně, nabízíme rekvalifikační studium „FOTOGRAF – FOTOREPORTÉR“. Rekvalifikační kurz obsahuje ucelené vzdělání zahrnující nejdůležitější fotografické obory. Důraz je kladen zejména na výuku praktickou. V ceně kurzu je vstup na festival Setkání fotografů.

Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér

Popis kurzu

Pro ty, kdo se chtějí fotografii věnovat profesionálně, nabízíme rekvalifikační studium „FOTOGRAF – FOTOREPORTÉR“. Fotoreportér se dá přirovnat k vícebojaři a tedy musí umět od každé fotografické disciplíny něco.
Kurz je zakončen zkouškou akreditovanou MŠMT, která je v ceně kurzu.
Pro zájemce o jiné studium má FotoInstitut.cz ve své nabídce rekvalifikačního studia také obor PORTRÉTNÍ FOTOGRAF , rovněž s akreditací MŠMT ČR.
Odbornou úroveň zajišťují lektoři, kterými jsou významní profesionální fotografové a fotografové s dlouholetými zkušenostmi v čele s Andrejem Macenauerem, Kamilem Vargou, Helenou Macenauerovou, Mili Kosinovou.

Forma studia

 • Teoretická a praktická výuka probíhá v učebně, ateliéru i exteriéru. Každý účastník pracuje na svém počítači nebo notebooku. Počítač lze zajistit, ale jen po předchozí domluvě a pouze v rámci výuky u nás v učebně. Další formou jsou práce řízené lektorem a samostatné praktické úkoly. Jako bonus mají účastníci zdarma ubytování během výuky na Šumavě. (Stravu si každý zajišťuje sám.)

Přečtěte si, jak tento kurz probíhal:
https://www.fotoinstitut.cz/clanky/1945/rekvalifikace-sumava-portret-fotoreporter/

Program kurzu

 • Fotografická technika

Orientace v druzích fotografických přístrojů. Volba vhodného objektivu a dalšího příslušenství. Exponometrie. Typy osvětlení, denní vs. umělé světlo.

 • Kompozice

Stavba a skladba obrazu. Základní pravidla kompozice. Tvorba kompozice snímku a volba stanoviště záběru prakticky.

 • Počítačové zpracování fotografického obrazu

Bitmapa a interpretace fotografie v PC, prohlížeče, editory, formáty, velikost obrazu a rozlišení, práce s formátem RAW, výuka editace fotografií ve Photoshopu

 • Reportážní a dokumentární fotografie

Pravidla reportážní fotografie, sportovní fotografie, dokumentární fotografie. Slavní reportážní fotografové a jejich fotografie.

 • Práce v ateliéru, Portrét

Světlo v portrétní fotografii. Portrét v exteriéru a v ateliéru. Svícení portrétu v ateliéru. Práce v ateliéru, technické vybavení ateliéru, druhy světel, práce se světlem v ateliéru. Portrét v přirozeném světle. Komunikace při styku s klientem

 • Architektura

Světlo a tvar v architektuře. Interiér. Exteriér. Detail. Město.

 • Noční fotografie

Fotografování noční Prahy.

Ostatní informace

Způsob hodnocení kurzu a osvědčení

 • Studium vyžaduje splnění docházky na minimální počet hodin a získání 70% kreditů za samostatné práce
 • ZDARMA absolvuje zkoušku profesní kvalifikace „Fotograf – fotoreportér“ akreditovanou MŠMT. Po jejím úspěšném složení obdrží „Osvědčení o získání profesní kvalifikace“.

Požadavky na fototechniku

 • Doporučujeme digitální fotoaparát s výměnnými objektivy.
 • Vlastní notebook pro práci s grafickým programem pro úpravu fotografií

Pro koho je určen

 • Pro začátečníky i pokročilé fotografy, podmínkou je dosažení věku 18 let a ukončené základní vzdělání.

Přednosti studia ve FotoInstitut.cz

 • Studium ve skupině- max 10 účastníků
 • Individuální přístup lektora k účastníkům, důraz na praktické zkušenosti
 • Lektoři jsou zkušení fotografové, z nichž řada získala množství ocenění a patří mezi špičky české fotografie ( Kamil Varga, Andrej Macenauer, Mili Kosinová)
 • Výjezdní 5 denní fotografický seminář na Šumavě včetně ubytování ZDARMA
 • ZDARMA vstupenka na festival Setkání fotografů
 • VÝHODNÁ CENA: díky komplexnímu studiu vás jednotlivý blok stojí méně, než kdybyste si zakoupili jednodenní kurz na stejné téma
 • Prezentace tvorby účastníků na webu www.FotoAparat.cz

Budete mít potřebné znalosti v těchto oblastech:
Orientace v druzích fotografických přístrojů
Volba vhodného objektivu a dalšího příslušenství
Volba vhodného osvětlení při fotografování
Tvorba kompozice snímku a volba stanoviště záběru
Vedení povinné dokumentace
Komunikace při styku s klienty a zákazníky

*Ukázkové fotografie byly pořízeny účastníky workshopů pořádaných FotoInstitutem.cz.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 21 400 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér

Pro ty, kdo se chtějí fotografii věnovat profesionálně, nabízíme rekvalifikační studium "FOTOGRAF - FOTOREPORTÉR". Rekvalifikační kurz obsahuje ucelené vzdělání zahrnující nejdůležitější fotografické obory. Důraz je kladen zejména na výuku praktickou. V ceně kurzu je vstup na festival Setkání fotografů.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Rekvalifikace FOTOGRAF - fotoreportér nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů