(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA

2-týdenní krajinářský workshop, kde legendy jako Grand Canyon, Bryce Canyon, Grand Arches, Death Valley budeme fotografovat v co nejlepším světle. V ceně doprava (auto, letenka), ubytování se snídaní, vstupy do parků, profesionální fotograf.

FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA

Popis kurzu

 • Dvoutýdenní fotografická cesta autem po jihozápadu USA spojená s pěší turistikou
 • Ranní a večerní světlo na skalách Grand Canyonu, Bryce Canyonu a v Údolí smrti
 • Fotografování v přírodní katedrále světla v Antilope Canyonu
 • Za unikátními přírodními oblouky v Grand Arches
 • Neóny a noční život ve městě hazardu Las Vegas

Krajinářské legendy jako Grand Canyon, Bryce Canyon, Grand Arches, Canyonlands, Death Valley či Monument Valley budeme fotografovat v co nejlepším ranním nebo večerním světle. Očaruje nás i katedrála světla v Antilope Canyonu. Cesta začne a bude končit ve městě neónů, hazardu a americké extravagance v Las Vegas. Cesta je vhodná pro začínající i pokročilejsí fotografy, kteří chtějí zároveň poznat i specifický životní styl v této části USA.
Expedice je zaměřena na fotografování krajiny a přírody, včetně noční fotografie, na závěr hvězdné dráhy vystřídají dráhy světel v Las Vegas. Z hlediska fyzické kondice je koncipována jako nenáročná, pěší chůze v národních parcích s fototechnikou.

Program kurzu

1.den: Přelet Praha – Las Vegas.
2.den: Přejezd Mojave Desert do Yucca Valley, večer Joshua Tree National Park.
3.den: Fotografování v Joshua Tree National Park. Přejezd do oblasti Grand Canyon.
4.den: Fotografování v Grand Canyon, večer přejezd do Page.
5.den: Antelope Canyon, Monument Valley, přejezd do Monticello.
6.den: Canyonlands National Park – oblast Needles, turistika. Večer přejezd do Moab.
7.den: NP Grand Arches, fotografování a turistika.
8.den: Canyonlands Grand view, přejezd do národního parku Capitol Reef.
9.den: Fotografování v NP Capitol reef, přejezd do Bryce Canyon.
10.den: Fotografování v Bryce Canyon.
11.den: Přejezd do Death Valley, večerní fotografování v Death Valley.
12.den: Death Valley fotografování a cesty terénem (Zabriskie point. Duny. Badwater… )
13.den: Přejezd do Las Vegas. Strip. Noční život. Nocleh v Las Vegas.
14.-15.den: Las Vegas. Večer přelet do Prahy.

Ubytování

2– lůžkové pokoje, 3* hotely

Cena zahrnuje

Profesionální fotograf. Letenka. Doprava automobily. Ubytování v hotelích 3* (snídaně jen poikud ji hoteky nabízejí). Vstupy do národních parků. Pojištění proti úpadku CK FotoAtlas.

Cena nezahrnuje

Stravování (budeme řešit společně). Pasové povinnosti pro USA si každý vyřizuje sám (ESTA, vízum). Pojištění pro cesty a pobyt.

FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA

2-týdenní krajinářský workshop, kde legendy jako Grand Canyon, Bryce Canyon, Grand Arches, Death Valley budeme fotografovat v co nejlepším světle. V ceně doprava (auto, letenka), ubytování se snídaní, vstupy do parků, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Pouště a kaňony jihozápadu USA nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů