(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Zatmění Slunce 2017 v USA a Yellowstone NP

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Zatmění Slunce 2017 v USA a Yellowstone NP

16-denní zájezd 3 auty zaměřený na fotografování unikátního jevu – „úplné zatmění Slunce“. Spojeno s fotografováním národních parků Yellowstone či Grand Teton NP v nejlepším světle. Náplní je krajinářská fotografie včetně nočního fotografování spojená s turistikou. Předností je malá skupina.

Popis kurzu

Dvoutýdenní fotografická cesta autem zaměřená na fotografování unikátního jevu „úplného zatmění Slunce“, které bude možné pozorovat dne 21. srpna 2017 okolo poledne. Pás totality zatmění prochází napříč Amerikou. Zvolili jsme oblast tak, abychom naší expedici spojili s krajinářskými legendami, jakými jsou národní parky Yellowstone a Grand Teton, které budeme fotografovat v co nejlepším ranním nebo večerním světle. V parcích strávíme dostatek času, abychom navštívili a vyfotili nejpoutavější místa těchto parků.
Fotoexpedici vedou Andrej a Helena Macenauerovi, fotografové se zaměřením na krajinu, kteří mají zkušenosti jak s fotografováním zatmění Slunce v roce 1999 (Andrej Macenauer: Zatmění Slunce), tak národních parků USA, kam již několik let pořádáme fotoexpedice. Na programu je:

 • Fotografování jevu „Úplné zatmění Slunce“
 • Noční fotografování – mléčná dráha, dráhy hvězd.
 • Krajinářská fotografie zaměřená na ranní a večerní světlo nekrásnějších míst v proslulých národních parcích USA
 • Fotografování a turistika v národních parcích Yellowstone, Grand Teton, Rocky Mountains a Badlands.

Z hlediska fyzické kondice je koncipována jako nenáročná pěší chůze v národních parcích s fototechnikou. V případě náročnější turistiky je možnost rozdělení do dvou skupin.

Program kurzu

 1. den: Přelet Praha – Denver, přejezd a ubytování v Boulder.
 2. den: Přejezd do oblasti NP Rocky Mountains. Ubytování v Estes Park.
 3. den: Fotografování a turistika v NP Rocky Mountains. Stejné ubytování.
 4. den: Přejezd do zóny zatmění Slunce v prériích Wayoming/Nebraska. Ubytování.
 5. den: Fotografování úplného zatmění Slunce. Přejezd do Badlands NP. Ubytování.
 6. den: Badlands NP, Rushmore memorial, prérie. Stejné ubytování
 7. den: Přejezd do Yellowstone NP. Ubytování na okraji parku.
 8. den: Fotografování a turistika v Yellowstone NP. Stejné ubytování.
 9. den: Fotografování a turistika v Yellowstone NP. Stejné ubytování.
 10. den: Fotografování a turistika v Yellowstone NP. Přejezd do Grand Teton NP. Ubytování na okraji parku.
 11. den: Fotografování a turistika v Grand Teton NP. Stejné ubytování.
 12. den: Fotografování a turistika v Grand Teton NP. Stejné ubytování.
 13. den: Přejezd do Colorada. Noc v Boulder.
 14. den: Odlet z Denveru.
 15. den: Přílet do Prahy.

Ubytování

Hotely a lodge. Dvoulůžkové pokoje s velkými postelemi.

Stravování

Stravování není v ceně. Budeme řešit společnými nákupy, návštěvou restaurace nebo společným vařením.

Doprava

Letecky Praha – Denver a zpět. Na místě auty (budeme se přizpůsobovat programem počasí a hledat světlo).

Cena zahrnuje

Profesionální fotograf. Letenka. Doprava automobily. Ubytování v hotelích. Vstupy do národních parků. Pojištění proti úpadku CK FotoAtlas.

Cena nezahrnuje

Pasové povinnosti pro USA si každý vyřizuje sám (není vízum, stačí ESTA – zájemcům pomůžeme vyřídit). Pojištění pro cesty a pobyt. Veškeré stravování (budeme řešit společně, restaurace i obchody jsou poblíž každého ubytování). Zhruba třetina hotelů má snídaně v ceně, vzhledem k rannímu vstávání není jisté, zda je stihneme. Bude zajištěn nákup dostatku potravin jak na snídaně, tak pro denní turistiku.

Ostatní informace

Fotovýbava:
Doporučujeme digitální fotoaparát díky možnosti sdílet své snímky s ostatními účastníky. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. (Častější je pro krajinu širokoúhlý objektiv, delší skla se využijí též – detaily v krajině). Pokud není k dispozici zrcadlovka (zájemcům bude pro potřeby kurzu zapůjčena – potřeba nahlásit předem), volte raději přístroj s vícenásobným zoomem. Stativ je v krajině samozřejmostí. Doporučujeme vzít si polarizační a šedé přechodové filtry – pokud jsou k dispozici. Výhodou je vzít s sebou vlastní notebook.

Fotoexpedice Zatmění Slunce 2017 v USA a Yellowstone NP

16-denní zájezd 3 auty zaměřený na fotografování unikátního jevu - "úplné zatmění Slunce". Spojeno s fotografováním národních parků Yellowstone či Grand Teton NP v nejlepším světle. Náplní je krajinářská fotografie včetně nočního fotografování spojená s turistikou. Předností je malá skupina.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Zatmění Slunce 2017 v USA a Yellowstone NP nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů