FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé

14-denní Japonsko, kdy se červenají javory. Od Tokia po Hirošimu: japonské zahrady, mniši v Mt. Koya, přírodní lázně Hakone s Fuji. V ceně letenka, ubytování se snídaní, ryokan i hotely, japonská večeře, doprava (šinkanzeny).

FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé

Popis kurzu

14-denní fotografický zájezd v malé skupině začínajících či pokročilých fotografů. Navštívíte nejkrásnější kouty Japonska na ostrově Honšú, od Tokia po Hirošimu. Projdete zahrady a chrámy v historických metropolích Kjóto a Nara, nafotíte japonskou zahradu Kenrokuen a její typickou lucerničku v Kanazawě, bydlet budete s mnichy na Mt. Koya, ohřejete se v přírodních lázních Hakone s výhledem na Fuji. V ceně letenka, ubytování se snídaní, ubytování v hotelech ale i v tradičním ryokanu se snídaní, japonská večeře, přesun rychlovlaky-šinkanzeny. Fotografie budete mít doplněné o podzimní zabarvení krajiny, pro Japonsko typický javor, který se touto dobou zabarvuje do červena.

Program kurzu

 1. den: Přelet Praha – Tokio/Osaka
 2. den: Přílet do Tokio/Osaka, přejezd do Hirošima. Prohlídka města. Návštěva mírového parku: mírové hodiny, zvon, mohyla památky atomové bomby, věčný plamen.
 3. den: Návštěva ostrova Miyajima. Jeho nejslavnější pamětihodnostií je starobylá šintoistická svatyně Icukušima, kterou po celém světě proslavila červená tradiční japonská brána torie, vystupující přímo z hladiny moře.
 4. den: Historická metropole Kjóto. Prohlídka Kyota, které bylo více než tisíc let hlavním městem Japonska. Návštěva zahrad a chrámů dle momentálního stupně červené barvy japonských javorů a domluvy, návštěva magické chrámy a svatyně Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion.
 5. den: Výlet do města Nara, jehož největší zajímavostí je obrovská bronzová socha Buddhy ve velkolepém chrámu Tódai-dži. Cestou se projdeme oranžovou bránou z tisíce torií v Inari
 6. den: Mt. Koya. Koyasan (Mount Koya) svaté město, založené v 9. století, plné Buddhistických chrámů, ležící uprostřed hor. Mimo chrámů, šintoistických zahrad a zvláštní poklidné atmosféry tu naleznete také obrovský hřbitov Okunoin (největší v celém Japonsku). Budeme unikátně ubytováni přímo v Buddhistickém chrámu, kde budeme mít možnost zúčastnit se ranních modliteb spolu s mnichy a rituálu s ohněm.
 7. den: Přejezd do starobylého města Kanazawa.
 8. den: Kanazawa. Nezapomenutelným zážitkem bude fotografování v krásné zahradě Kenrokuen (patří mezi 3 nejkrásnější v Japonsku) či Gejši distriktu. Navštívíme tržnici Omicho, samurajský hrad Kanazawa.
 9. den: Japonské Alpy – Takayama, ubytování v ryokanu. Malé městečko Takayama obklopené horami je známé jak historickou čtvrtí tradičních dřevěných domů Sanomači či výrobu toho nejkvalitnějšího saké. Zdejší atmosféru umocní příjemné ubytování v japonském stylu ryokan. Prohlídka města – svatyně s Yatai Kaikan Hall. Nocleh v Takajamě.
 10. den: Lázně Hakone s výhledem na Mt. Fuji. V lázeňské oblasti Hakone si dopřejeme přírodní koupel. Při jasném počasí nafotíme Fuji.
 11. den: Tokio. Mrakodrapy, zahrady, památky, obchody.
 12. den: Tokio. Rybí trh Tsukiji, módní čtvrť v Harajuku.
 13. den: Tokio. Císařský palác a přilehlé zahrady.
 14. den: Odlet do Prahy.

Ubytování

Hotely, 2-lůžkové pokoje, jednolůžkový pokoj za příplatek možný. Aspoň 1× noc v ryokanu – japonský styl ubytování.

Stravování

Snídaně jsou v ceně ubytování. V ceně je také 1× večeře japonského stylu v ryokanu. Ostatní jídlo lze průběžně nakupovat. Je tu dostatek 24-hodin fungujících supermarketů. Ve městech, kde budeme spát, je možno využít velké množství restaurací, kde ochutnáte různé japonské speciality.

Doprava

Letecky Praha – Osaka/Tokio a zpět. V Japonsku vlaky/šinkanzeny a metro.

Cena zahrnuje

Japonsky mluvící český průvodce a znalec místní kultury
Profesionální fotograf
Letenky vč. všech poplatků Praha – Tokio – Praha do výše 25 000 Kč. Transfery letiště–hotel–letiště
Ubytování ve 2-lůžkovém pokoji v 3* hotelech se snídaní
Alespoň 1 noc v ryokanu se snídaní a místní koupelí + 1× večeře
Dopravu autokarem, vlakem či šinkansenem dle programu
Služby průvodce CK FotoAtlas + zákonné pojištění CK FotoAtlas proti úpadku

Cena nezahrnuje

Obědy, večeře, nápoje a občerstvení
Vstupy mimo program
Pojištění léčebných výloh či storno

Ostatní informace

 • Expedice není turisticky náročná. Půjde spíše o krátké chození převážně ve městě a zahradách spojené s fotografováním. Doporučujeme vhodnou obuv.
 • Teploty v Japonsku se v listopadu pohybují okolo 15–20ºC, dá se přirovnat k našemu září. Může ale dojít k nečekanému ochlazení, doporučujeme proto oblečení „vrstvit“ (mít možnost se přiobléknout).
 • Doporučená fototechnika: Nejlépe digitální zrcadlovka. Japonsko je ráj především pro fotografy krajináře, ale i pro architekturu a reportážní fotografii. Využití najdou objektivy s klasickým zoomem (24–70mm, 24–105mm), ale teleobjektivy nebo širokoúhlé objektivy. Ohnisková vzdálenost nad 200mm není potřeba. Filtry se hodí polarizační. Na noční fotografii a zahrady doporučujeme stativ.
FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé

14-denní Japonsko, kdy se červenají javory. Od Tokia po Hirošimu: japonské zahrady, mniši v Mt. Koya, přírodní lázně Hakone s Fuji. V ceně letenka, ubytování se snídaní, ryokan i hotely, japonská večeře, doprava (šinkanzeny).

Navazující
kurzy

FotoExpedice Japonsko 10 dní

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoZájezd Japonsko - červené javory, zahrady, města, lidé nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů