(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem

Jedinečný workshop s fotografem přírody Petrem Bambouskem „Fotografování zvířat v Bavorském lese“, kde ve velkých výbězích žijí zvířata, která kdysi v hojném počtu obývala tuto část Evropy. Naučíte se prakticky základům fotografování zvířat ve volné přírodě. Lektor předvede následnou postprodukci.

Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem

Popis kurzu

 • Tento workshop je určen pro začínající i pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit, jak fotografovat zvířata ve volné přírodě pod vedením zkušeného profesionála. Osvojíte si návyky, které jsou důležité pro pořízení atraktivní fotografie ve volné přírodě, jak využít zajímavého prostředí pro kompozici snímku, ukážeme si vhodnou foto-výbavu a nastavení fotoaparátu. Výrazně se pak zaměříme na kompozici a práci se světlem i nesvětlem. Hlavní výhoda je praktické procvičení pod vedením profeaionála. Pracujeme v malé skupině 10 fotografů.
 • Tři dny strávíte mezi fotografy s fotoaparátem stále v ruce v krásné přírodě Bavorského lesa. Výhodou rozlehlých zvířecích výběhů je členitý terén, dokonale simulující prostředí volné přírody. Bavorský národní park je velmi vstřícný k fotografům a má připravené množství pozorovacích míst. Umožňuje tak pořizovat velice atraktivní snímky jednotlivých druhů. Velikost výběhů, kde vám zvíře může dokonale zapózovat třeba na skále, ale může se i celé hodiny ukrývat, vás naučí trpělivosti, tolik důležité pro každého fotografa divoké přírody.

Program kurzu

 • První den (pátek):

příjezd na místo, ubytování, večeře
úvodní slovo, teoretická příprava na druhý den, přátelské posezení

 • Druhý den (sobota):

celodenní fotografování zvířat v Bavorském parku
večer výběr a hodnocení vyvořených snímků
prezentace fotografií a základního workflow na úpravu v PC
diskuze

 • Třetí den (neděle):

po snídani fotografování zvířat ve volné přírodě na základě poznatků ze soboty
okolo oběda vyhodnocení a ukončení kurzu

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze zastávky Na Knížecí).

Ostatní informace

 • Doporučená fototechnika a příslušenství: Vlastní digitální fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovka. Vhodné jsou dlouhé objektivy, nejlépe s ohniskem delším než 200mm. Stativ je výhodou, při delším ohnisku nutností.
 • Oblečení: S ohledem na počasí doporučujeme teplé oblečení a kvalitní obuv – nejlépe nepromokavou. Vhodný je i fotobatoh.
Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem

Jedinečný workshop s fotografem přírody Petrem Bambouskem „Fotografování zvířat v Bavorském lese“, kde ve velkých výbězích žijí zvířata, která kdysi v hojném počtu obývala tuto část Evropy. Naučíte se prakticky základům fotografování zvířat ve volné přírodě. Lektor předvede následnou postprodukci.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotografování zvířat v Bavorském lese s Petrem Bambouskem nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů