Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend

Termíny kurzu

Pá 11. 10. – Ne 13. 10. 19:00 – 13:00
Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Robert Vano
6 900 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend

Víkendový kurz „Fotografování portrétu“ v umělém i přirozeném světle s Robertem Vano se koná v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. Dva dny plné fotografování pod vedením světově uznávaného profesionálního fotografa.

Lektoři

Robert Vano
Robert Vano

Robert Vano je především světově uznávaný módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se…

Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend

Popis kurzu

Víkendový kurz „Fotografování portrétu“ v umělém i přirozeném světle s Robertem Vano se koná v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. Dva dny plné fotografování pod vedením světově uznávaného profesionálního fotografa jak v ateliéru tak v exteriéru.
Víkend plný fotografování má výhodu, že je zde dostatek prostoru pro praktické vyzkoušení znalostí získaných na kurzu. Stihneme pořídit snímky portrétu pod vedením mistra, zhodnotit je při promítání na plátno, poučit se z chyb a zkusit fotografovat na lepší úrovni.

Program kurzu

 • Na úvod vám Robert Vano představí své dílo. Následovat bude výklad, jak fotografovat portrét v přirozeném světle, ale i v ateliérovém osvětlení. Největší část kurzu je věnována fotografování. Pod vedením Roberta Vano si sami prakticky vyzkoušíte fotografovat portrét.

Z pořízených fotografií si vyberete nejlepší, které promítneme na velké plátno, abyste měli srovnání mezi fotografií ve fotoaparátu, na monitoru i na plátně a společně zhodnotíme.

 • V tomto kurzu probereme:

Jak fotografovat portrét v přirozeném světle
Seznámení s typy světel používaných v portrétní fotografii
Práce a komunikace s modelem
Jak se vyvarovat se chyb
Výběr a hodnocení pořízených snímků

Program:

 • Pátek od 19:00 do 21:00

Úvodní přednáška – dílo Roberta Vano

 • Sobota

Teoretická část – jak fotit portrét
Praktická část – fotografování portrétu
Výběr, hodnocení a diskuze nad pořízenými snímky

 • Neděle

Praktické fotografování

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze Zličína).

Ostatní informace

 • Vybavení: Vlastní fotoaparát, nejlépe digitální, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–100mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (stačí do cca 200mm). Hodit se může i dálková spoušť a stativ, neni však podmínkou. Vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát se běžnými sáňkami na blesk (ne verze Sony Alfa).
 • Doporučujeme si přinést svůj notebook, na kterém můžete fotografie stahovat a prohlížet.
 • Fotografování probíhá v ateliéru nebo venku v okolí Domu fotografů. Doporučujeme pohodlné oblečené i obuv na ven i dovnitř.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend

Víkendový kurz "Fotografování portrétu" v umělém i přirozeném světle s Robertem Vano se koná v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. Dva dny plné fotografování pod vedením světově uznávaného profesionálního fotografa.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Portrét na Šumavě s Robertem Vano - víkend nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů