(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Jak fotografovat děti

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Jak fotografovat děti

Jednodenní kurz vás naučí, jak fotografovat děti v ateliéru s využitím minimálního vybavení. Po krátké teorii následují praktická cvičení pod vedením profesionála. Ukážeme si, jak komunikovat s rodiči a dětmi, výběr vhodného prostředí a světla při fotografování v interiéru a v ateliéru.

Jak fotografovat děti Jak fotografovat děti Jak fotografovat děti Jak fotografovat děti

Popis kurzu

Jednodenní kurz vás naučí, jak fotografovat děti v ateliéru s využitím minimálního vybavení. Po krátké teorii následují praktická cvičení pod vedením profesionála. Ukážeme si, jak komunikovat s rodiči a dětmi, výběr vhodného prostředí a světla při fotografování v interiéru a v ateliéru.

Naučíte se, jak vytvořit portréty dětí s různými druhy světla. Naučíte se využívat i minimálních světelných podmínek ve svůj prospěch, budeme se věnovat komunikaci s rodiči a dětmi, výběru vhodného prostředí a světla při fotografování v interiéru a ateliéru. Naučíte se jednoduché triky, jak přimět dítě, aby se nechalo vyfotit, jaké záběry jsou ideální pro děti. Probereme spolu kompozici, hloubku ostrosti, nastavení fotoaparátu. Důraz je kladen na praktické rady a postupy a jejich uplatnění v reálných situacích. Předpokladem pro účastníky je základní ovládání fotoaparátu (clona, čas, ISO).

Program kurzu

 • Příklady a kompozice
 • Práce se světlem
 • Práce s dětským modelem
 • Praktická část – pořízení portrétu v ateliéru (v exteriéru dle počasí)
 • Výběr a hodnocení fotografií

Stravování

Oběd v blízké pizzerii (není v ceně kurzu). Káva, čaj na místě zajištěno.

Ostatní informace

 • Doporučujeme vlastní fotoaparát, nejlépe digitální, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–100mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (stačí do cca 200mm). Vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát s běžnými sáňkami na blesk (ne verze Sony Alfa, pokud nemáte také redukci)
Jak fotografovat děti

Jednodenní kurz vás naučí, jak fotografovat děti v ateliéru s využitím minimálního vybavení. Po krátké teorii následují praktická cvičení pod vedením profesionála. Ukážeme si, jak komunikovat s rodiči a dětmi, výběr vhodného prostředí a světla při fotografování v interiéru a v ateliéru.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotografovat děti nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů