(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Kroužek fotografování pro ZŠ

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Kroužek fotografování pro ZŠ

Kurz je rozvržen do osmi lekcí po 2h, které názornou formou seznámí účastníky kroužku s teorií i praxí fotografie. Se základy, které by měl znát každý fotograf. Je zaměřen na všechny typy fotoaparátů – od kompaktů až po zrcadlovky.

Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ Kroužek fotografování pro ZŠ

Popis kurzu

Výuku zahájíme ovládáním fotoaparátu, kompozičními pravidly a nejčastějším nastavení expozice. Podrobněji se budeme zabývat žánry jako fotografie portrétu či architektura, z nichž většinu si vyzkoušíme prakticky. Nezbytnou součástí jsou i základní úpravy snímků. Výhodou tohoto dlouhodobého kurzu na pokračování jsou konzultace s odborníky (fotografy) během lekcí i nad zadanými pracemi, což vás posune o velký krok dál. Tím, že si vyzkoušíte různá témata, lépe si vyberete to, kterému se budete chtít v budoucnu věnovat.

Program kurzu

 • 1. blok – Funkce a nastavení fotoaparátu

Konstrukce a funkce fotoaparátu
Režimy P,S,A,M, WB
Clona, čas, ISO
Praktické procvičení s vlastním fotoaparátem

 • 2. blok – Jak mít fotografie ostré

Měření expozice. Korekce expozice
Hloubka ostrosti. Bokeh. Odrazka.
Režimy ostření.
Praktické procvičení s vlastním fotoaparátem

 • 3. blok – Základní úpravy fotografií

Velikost a formáty
Základní úpravy snímků
Ukládání fotografií

 • 4. blok – Práce s jedním světlem v ateliéru

Světelné zdroje. Pilotní a zábleskové světlo.
Ukázka nasvětlení.
Praktické procvičování.

 • 5. blok – Fotografování architektury. HDR. Stativy.

Pravidla pro fotografování architektury. Práce se stativem.
Detail, polodetail, celek. HDR.
Praktické fotografování.

 • 6. blok – Portrét

Pravidla pro fotografii portrétu
Ateliérové vers přirozené světlo
Nasvícení a fotografování ve studiu

 • 7. blok – Malování světlem ve fotografii.

Definice luminograifie. Výběr fototechniky a pomůcek
Praktické fotografování

 • 8. blok – Fotografování večerní Prahy

Praktické fotografování večerní Prahy
Pravidla pro večerní a noční fotografování. Práce se stativem.
Městská veduta. Zajímavá zakoutí Prahy.

Pořadí bloků může být změněno, budete včas informováni.

Ostatní informace

 • Přednosti kurzu

akreditované školicí středisko Zoner Photo Studio
malý počet účastníků v kurzu
důraz na praktické zkušenosti
individuální přístup lektora
komorní prostředí fotoateliéru a učebny
přátelská a uvolněná atmosféra

 • Co si vzít sebou:

Doporučujeme vlastní fotoaparát, nejlépe digitální s možností volby režimů P, A, S, M
Pracuje se na počítačích FotoInstitut.cz s monitory EIZO a vybavenými softwarem ZPS i Adobe CC v nejnovější verzi. Je možné si přinést vlastní notebook, ale není to potřeba.
Doporučujeme přezůvky (případně jsou k dispozici erární)

 • Občerstvení

Na místě je k dispozici voda, káva a čaj ZDARMA.
Možno si přinést svačinu/pití

Kroužek fotografování pro ZŠ

Kurz je rozvržen do osmi lekcí po 2h, které názornou formou seznámí účastníky kroužku s teorií i praxí fotografie. Se základy, které by měl znát každý fotograf. Je zaměřen na všechny typy fotoaparátů – od kompaktů až po zrcadlovky.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kroužek fotografování pro ZŠ nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů