(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Kreativní portrét - víkend na Šumavě

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Kreativní portrét - víkend na Šumavě

Celé tři dny se budeme věnovat fotografování stylizovaných portrétů v lokacích Šumavské přírody. Naučíme se kombinovat záblesky s přirozeným světlem. Zaměříme se na dokonalé využití jak přirozeného, tak umělého světla tak, abychom dosáhli plánovaného výrazu fotografií.Odnesete si balík kvalitních fotografií do vašeho portfolia.

Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě Kreativní portrét - víkend na Šumavě

Popis kurzu

Celé tři dny se budeme věnovat fotografování stylizovaných portrétů v lokacích šumavské přírody. Fotit budeme ve skupinách, kde na 3 fotografy budou jedna světla a modelka (nalíčená, atraktivně oblečená). Naučíme se kombinovat záblesky s přirozeným světlem. Zaměříme se na dokonalé využití jak přirozeného, tak umělého světla tak, abychom dosáhli plánovaného výrazu fotografií. Během dne se bude fotografovat na předem vytipovaných lokacích, večer se pak budeme věnovat postprodukci pořízených fotografií. Odnesete si balík kvalitních fotografií do vašeho portfolia.
K dispozici bude „ateliér“, kde si budete moci procvičit práci jak se zábleskovými, tak stálými světly. Fotit však budeme především v exteriéru.
Večer se bude společně plánovat celá agenda fotografování na následující den. Výraz fotky, atmosféra, stylizace, rekvizity, make up, lokace, světelný set up, nastavení fotoaparátu aj.
Hlavním cílem je rozvášnit váš kreativní potenciál a ukázat vám cestu, jak systematicky skloubit vše potřebné k výrobě kvalitních fotografií.
Zprávu a ukázky fotografií účastníků z workshopu Kreativní portrét si můžete prohlédnout zde

Program kurzu

 • Ukážeme si jak:

plánovat produkci
ovládat záblesky
vybalancovat umělé a přirozené světlo
využívat záblesky v ateliéru
komunikovat s klientem
pózovat model

 • Projdeme si postproces:

import a třídění fotografií v Adobe LR
optimalizace série fotografií v Adobe LR
retuš pleti, očí, vlasů aj
kolorování
aplikace efektů

Ubytování

V ceně je ubytování v Domě fotografů se snídaní ve 2–3 lůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně je v ceně kurzu. Obědy a večeře jsou společné v místní restauraci a nejsou v ceně kurzu. Doporučujeme s sebou pití či svačinu přes den – možno zakoupit v místní samoobsluze. Čaj, voda, káva zdarma. Součástí Domu fotografů je kuchyňka s lednicí, kterou je možno zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – auto, autobus, plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý spoj.

Ostatní informace

 • Co si vzít sebou:

fotoaparát, objektivy, baterky, karty, stativ
notebook + Adobe PS, LR
pokud máte, tak externí záblesky + řídící jednotky, studiové stativy a modifikátory světla

 • Kurz je určený pro pokročilejší fotografy, kteří:

se zaměřují na žánr portrétní fotografie
rozumí souvislostem mezi citlivostí čipu, clonou a časem závěrky
mají základní zkušenosti se zábleskovými světly
chtějí se naučit vybalancovat umělé a přirozené světlo
dokáží spolupracovat a tvořit v týmu

 • K dispozici bude:

vizážistka a stylistka
2–3 modelky
asistent
ateliér v místě ubytování
přenosná záblesková technika do exteriéru
odrazné desky, modifikátory atd ..

*Ukázkové fotografie byly pořízeny účastníky workshopů pořádaných FotoInstitutem.cz.

Kreativní portrét - víkend na Šumavě

Celé tři dny se budeme věnovat fotografování stylizovaných portrétů v  lokacích Šumavské přírody. Naučíme se kombinovat záblesky s přirozeným světlem. Zaměříme se na dokonalé využití jak přirozeného, tak umělého světla tak, abychom dosáhli plánovaného výrazu fotografií.Odnesete si balík kvalitních fotografií do vašeho portfolia.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kreativní portrét - víkend na Šumavě nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů