FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz

Oslovuje vás umění starých mistrů? Líbí se vám fotografie, které mají blízko obrazům? Máte rádi fine art? Portréty nebo obrazy s příběhem? Potom s námi pojeďte fotit na Šumavu.
Na workshopu, zaměřeném na fotografii ve stylu výtvarného umění, poznáte a sami si vyzkoušíte, jak fotoobraz vzniká. Lektorka vás provede cestou od přípravy scény, svícení, práce s modelkou až po úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fine art fotografii a spoustu nových informací a zážitků.
Budete společně tvořit dva dny v exteriéru i ateliéru, vnímat světlo jako základ fotomalby a směřovat ho tak, aby opravdu „malovalo“. A večer u počítače s Photoshopem upravovat vaše dílo k obrazu svému.

FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz

Popis kurzu

 • Co vás čeká:

Celé dva dny nabité fotografickými zážitky – přípravou scény, práci se světly zábleskovými i trvalými, aranžovaným focením, prací s modely a úpravami ve Photoshopu.
Budeme se věnovat přípravě scény a promyšlení kompozice a barev, aby fotografie sdělila to, co opravdu budete chtít sdělit. Tedy emoce.
Společně budeme připravovat a tvořit scény tak, aby každý fotograf měl své originální obrazy.
Ve skupině fotografů si budeme navzájem asistovat, takže každý fotograf si prožije ten úžasný okamžik, kdy modelové pózují na profesionální úrovni, kolegové fotografové-asistenti svítí, tam, kam mají, tvoří mlhu a stylistka je k dispozici s úpravou spadlého pramene vlasů.

 • Co si vyzkoušíte?

Práce s kompozicí, barvami a tvary při přípravě scény.
Komunikace s modely.
Svícení v různých světelných podmínkách – přirozených i umělých. Budeme fotit na daylight, ale také za pomoci trvalých světel i záblesků.
Práci a svícení scén s využitím hlavního světla, výplňových světel i protisvětla.
Focení s použitím mlhovače. Kdy a jak je vhodné ho použít.
Budeme pracovat s kompozicí tak, aby snímky měly emoční náboj a sdělily divákovi to, co mají.
Večerní postproces v Photoshopu, kde pod vedením lektorky každý své obrazy dovede k obrazu svému.

Program kurzu

 • Trocha teorie:

Kompozice – úhly pohledu v souvislosti s vyprávěním příběhu
Barvy a emoce – sdělení emocí pomocí barev
Řeč těla modelky – co nám pomůže a na co si dát pozor
Jak na aranžované focení – příprava scény a světel
Druhy svícení

 • Praktické focení:

Práce s trvalými světly i se záblesky
Pózování
Komunikace s modelkou
Vytvoření vlastní scény a fotografie

 • Úpravy ve Photoshopu:

Retuše
Barevné úpravy, práce s křivkami
Maskování
Práce s vrstvami
Finální úpravy fine art

Ubytování

V ceně je ubytování v Domě fotografů se snídaní ve 2–3 lůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně je v ceně kurzu. Obědy a večeře jsou společné v místní restauraci a nejsou v ceně kurzu. Doporučujeme s sebou pití či svačinu přes den – možno zakoupit v místní samoobsluze. Čaj, voda, káva zdarma. Součástí Domu fotografů je kuchyňka s lednicí, kterou je možno zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – auto, autobus, plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý spoj.

Ostatní informace

 • Co si vzít sebou:

Fotoaparát, objektivy, baterky, karty, stativ
Notebook + Adobe PS, LR

 • Pro koho je WS určen?

Pro fotografy, kteří se chtějí naučit fine art fotografie a jejich úpravy. Portréty i stylizované obrazy.

 • Jaké znalosti jsou potřeba?

Kurz je směřovaný pro fotografy, kteří ovládají svůj stroj a mají znalosti o magickém trojúhelníku ISO, čas, clona. Znalost práce se záblesky není nutná, budeme využívat hlavně denního a trvalého světla.
Po celou dobu budeme pro vás neustále k dispozici s radou a nápomocí při jejich nastavení. Takže kdo se záblesky neumí, bude se s nimi u nás moci seznámit.
Pokud budete chtít večer upravovat své fotografie ve Photoshopu, je potřeba znát základní nástroje programu a alespoň okrajově práci s vrstvami a maskami.

FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz

Oslovuje vás umění starých mistrů? Líbí se vám fotografie, které mají blízko obrazům? Máte rádi fine art? Portréty nebo obrazy s příběhem? Potom s námi pojeďte fotit na Šumavu. Na workshopu, zaměřeném na fotografii ve stylu výtvarného umění, poznáte a sami si vyzkoušíte, jak fotoobraz vzniká. Lektorka vás provede cestou od přípravy scény, svícení, práce s modelkou až po úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fine art fotografii a spoustu nových informací a zážitků. Budete společně tvořit dva dny v exteriéru i ateliéru, vnímat světlo jako základ fotomalby a směřovat ho tak, aby opravdu „malovalo“. A večer u počítače s Photoshopem upravovat vaše dílo k obrazu svému.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FINE ART portrét na Šumavě - fotokurz nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů