(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata

2-týdenní denní workshop zaměřený na fotografování nejkrásnějších míst Namíbie – africké krajiny a zvířat včetně jedinečné noční fotografie, nejstarší poušti světa a Etosha safari. V ceně terénní auto se stanem na střeše, letenka, vízum, profesionální fotograf.

FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata

Popis kurzu

FotoExpedice pod vedením Andreje a Heleny Macenauerové je určena pouze omezenému počtu zájemců (max. 6). Ja zaměřena na fotografování africké krajiny a zvířat (včetně jedinečné noční fotografie). Absolvujeme ji vlastními 4×4 safari vozy vybavenými střešními stany a veškerým kempovacím zařízením. To nám umožní fotografovat v nejlepších fotografických časech a dostat se do jinak obtížně dostupných míst. Budeme hledat světlo v oblasti nejvyšších dun světa, v rudé části pouště Namib, okusíme odlehlost a nehostinnost Pobřeží koster (Skeleton coast). Budeme fotografovat zvířata v NP Etosha či plameňáky a lachtany ve vodách Atlantiku. Poznáme I kus africké kultury v jedné z mála bezpečných oáz Afriky.

Ubytování bude v africkém stylu ve stanech umístěných na střeše každého vozu ve velmi kvalitních kempech (německé dědictví v Namibii dodnes přetrvává). Do vybavení patří i teplé deky včetně povlečení, přesto doporučujeme si vzít vložku dom spacáku, evt. vlastní spací pytel (stačí lehký). Veškeré další kempovací vybavení bude zajištěno na místě. Samozřejmostí jsou toalety a sprchy s teplou vodou a na většině míst jsou k dispozici také kuchyňky, stanoviště vozů vybavená elektrickými zásuvkami, případně grily. Někde jsou k dispozici restaurace či bazény, i když díky fotografování na ně nebývá čas. Akce má expediční character. Proto očekáváme, že se do ní přihlášení účastníci aktivně zapojí, ať už vzájemnou spoluprací při přípravě jídel, skládáním střešních stanů či řešení problémů (píchlé pneu apod.). Každé auto je pro 4 cestovatele. Přesto počítejte, že prostor pro osobní věci je vzhledem k plnému expedičnímu vybavení omezen na batoh s fototechnikou a malý batoh/kufr.
Stravování není součástí ceny zájezdu. Nejlepším a nejméně finančně náročným způsobem je společné stravování účastníků expedice, kteří mezi sebou na místě vyberou peněžní prostředky a nakoupí společné zásoby.
Vybavení expedičního vozu 4×4: dva střešní stany se síťkami proti hmyzu, matrace, povlečené deky s polštářem, lednice, plynový sporák a nádobí, nádrž na vodu, skládací židle a stůl apod.. Spaní je z naší zkušenosti velmi pohodlné.

Program kurzu

 1. den odlet z Prahy do Windhoeku
 2. den přílet Windhoek, převzetí automobilů, přejezd do Etosha national park, noc Etosha
 3. den fotografování zvířat v národním parku Etosha, noc Etosha
 4. den fotografování zvířat v národním parku Etosha, noc Etosha
 5. den fotografování zvířat v národním parku Etosha, noc Etosha
 6. den Damaraland: Twyfelfontain, Brandberg, noc Damaraland
 7. den Spitzkoppe, noc Spitzkoppe
 8. den Skeleton coast, Cape cross, noc Swakopmund
 9. den Swakopmund, Welvetsia drive, plameňáci Walvis bay nebo cesta na Sandwich bay, noc Swakopmund
 10. den ráno přejezd do Sossusvlei, noc Sossusvlei
 11. den Sossusvlei, noc Sossusvlei
 12. den ráno Sossusvlei, přejezd Quivertree forest, noc na farmě, noc Quivertree forest
 13. den přejezd oblast Etongo, Kalahari, noc na farmě v Kalahari
 14. odlet Windhoek
 15. den návrat do Prahy

Národní park Etosha
Místo s jednou s nejvyšších koncentrací divoké zvěře v Africe. Na jižním okraji vyschlého jezera je řada pramenů. Opravdu dobrý záběr vyžaduje vždy štěstí. Diverzita živočišné říše je zde obrovská: od největších savců po pestrý svět ptactva, plazů a ještěrů.

Damaraland
Africký Matterhorn Spitzkoppe, nejvyšší hora Namibie Brandberg a či pravěké rytiny lovců na skalách. Jedinečná krajina osamělých hor, kde lze narazit i na vzácné pouštní slony.

Pobřeží koster / Skeleton coast
I když v dnešní době zde již většinou lodi neztroskotají, má tato oblast stale tajemný charakter. Ráno je většinou zahalené do mlhy, z jejíchž kapének žijí nejstarší rostliny světa Welwitschie, obrovské kolonie lachtanů a plameňáků či jedinečné lišejníkové pouště.

Poušť Namib
Místo, které chce fotografovat asi každý krajinář. Navštívíme oblast nejvyšších dun z červeného písku. Podzemní voda zde vytváří unikátní biotopy pro rostliny a živočichy, kteří zde vznikly v průběhu miliónů let evoluce v nejstarší poušti světa.

Quiver tree forest
Unikátní sukulent Aloe dichotoma se svým unikátním tvarem zde roste v největší hustotě v geologicky jedinečné krajině na okraji Kalahari.

Kalahari
Oblast rudých písků je unikátním typem krajiny zasahujícím na území řady afrických států.

Swakopmund
Druhé největší město Namibie je jedinečnám přímořských střediskem s výbornou kuchyní založené na mořských plodech.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenky do Windhoeku
 • Odborný fotografický doprovod
 • Ubytování ve střešních stanech včetně poplatků za kempy
 • Pronájem speciálních a plně pojištěných 4×4 safari vozů
 • Pronájem kempovacího vybavení (doporučujeme vložku nebo vlastní spací pytel)
 • Vstupy do NP Etosha, Sossusvlei (aktuálně cca 200 Kč/den), Quiver tree forest, Cape cross seal reserve
 • Vjezdy do národních parků
 • Veškeré pohonné hmoty
 • Vládní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Přihlášeným účastníkům ochotným řídit nabízíme slevu 5 000,– Kč z ceny zájezdu.

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Namibie – nabídneme vám možnost jeho zajištění prostřednictvím naší CK
 • Stravování
 • Nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby
 • Cestovní/zdra­votní/zavazadlo­vé/storno pojištění
 • Případné fakultativní aktivity na místě (Sandwich bay) – zašleme přihlášeným
 • Jakékoli jiné věci neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”.
FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata

2-týdenní denní workshop zaměřený na fotografování nejkrásnějších míst Namíbie - africké krajiny a zvířat včetně jedinečné noční fotografie, nejstarší poušti světa a Etosha safari. V ceně terénní auto se stanem na střeše, letenka, vízum, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Namibie - krajina a zvířata nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů