Portrét a akt - víkend na Šumavě

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Portrét a akt - víkend na Šumavě

3-denní workshop, kde si prakticky vyzkoušíte portrét i akt v exteriéru i v ateliéru pod vedením profersionála. Fotografovat budeme střídavě v horském prostředí Šumavy a v profesionálně vybaveném fotografickém ateliéru v Domě fotografů v Kašperských Horách. Stihneme snímky pořídit, zhodnotit, upravit v editoru, poučit se z chyb a fotografovat na lepší úrovni. Součástí jsou úpravy portrétní fotografie, retuše.

Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě Portrét a akt - víkend na Šumavě

Popis kurzu

 • 3-denní kurz „Fotografování portrétu a aktu“ konaný na Šumavě v Domě fotografů:

portrét a akt budeme fotografovat střídavě v horském prostředí Šumavy nebo v profesionálně vybaveném fotografickém ateliéru v Domě fotografů podle počasí. Víkend má výhodu, že je dostatek prostoru pro praktické vyzkoušení znalostí získaných na kurzu. Stihneme pořídit snímky na začátku, zhodnotit je při promítání na plátno, poučit se z chyb a zkusit fotografovat na lepší úrovni. Ve večerních hodinách budeme hodnotit fotografie a diskutovat o nich, předávat si zkušenosti.

Program kurzu

 • Práce v ateliéru:

Pravidla práce v ateliéru
Technické vybavení ateliéru
Druhy světel
Práce se světlem v ateliéru
Ukázky a fotografování zajímavých scén

 • Portrét v ateliéru:

Svícení portrétu v ateliéru
Praktické fotografování s modelkou

 • Portrét v exteriéru:

Přirozené světlo v portrétní fotografii
Praktické fotografování s modelkou v exteriéru

 • Tělo – různá pojetí fotografie těla:

Práce s modelem
Jak se dá s tělem pracovat, co se jím dá vyjádřit
Detail v aktu
Ukázky a fotografování zajímavých scén
Výběr a diskuze nad pořízenými snímky

Ubytování

V ceně je ubytování v Domě fotografů se snídaní (pá-ne) ve 2–3 lůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně je v ceně kurzu. Obědy a večeře jsou zajištěny v místní restauraci a nejsou v ceně kurzu. Doporučujeme s sebou pití či svačinu přes den – možno zakoupit v místní samoobsluze. Čaj, voda, káva zdarma. Součástí Domu fotografů je kuchyňka s lednicí, kterou je možno zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – auto, autobus, plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít autobusový spoj s přestupem v Sušici.

Ostatní informace

 • Doporučená fototechnika a příslušenství

Doporučujeme vlastní fotoaparát, nejlépe digitální, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–100mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (stačí do cca 200mm). Hodit se může i dálková spoušť a stativ – na luminografii, není však podmínkou. Vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát s běžnými sáňkami na blesk. Doporučujeme si přinést svůj notebook, na kterém můžete fotografie stahovat a prohlížet.

*Ukázkové fotografie byly pořízeny účastníky workshopů pořádaných FotoInstitutem.cz.

Portrét a akt - víkend na Šumavě

3-denní workshop, kde si prakticky vyzkoušíte portrét i akt v exteriéru i v ateliéru pod vedením profersionála. Fotografovat budeme střídavě v horském prostředí Šumavy a v profesionálně vybaveném fotografickém ateliéru v Domě fotografů v Kašperských Horách. Stihneme snímky pořídit, zhodnotit, upravit v editoru, poučit se z chyb a fotografovat na lepší úrovni. Součástí jsou úpravy portrétní fotografie, retuše.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Portrét a akt - víkend na Šumavě nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů