Jak fotografovat svatbu profesionálně

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Jak fotografovat svatbu profesionálně

Co musí dobrý svatební fotograf umět nafotit, aby klient byl spokojený a jak na to, vám na jednodenním praktické workshopu ukáže fotograf Petr Pělucha, skutečný profesionál na svatby. Rovněž vám poradí, jaké vybavení pro fotografování svateb nebo jak vyfotografovat nevěstu v jakémkoliv světle či místě, aby měla radost, že vypadá krásně. Během workshopu budete mít možnost si pod jeho vedením prakticky nafotit ženicha a nevěstu.

Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně Jak fotografovat svatbu profesionálně

Popis kurzu

Chcete se dozvědět, co musí dobrý svatební fotograf umět nafotit a jak na to? Chcete se poradit o tom, jaké vybavení je dobré mít pro fotografování svateb? Jak vyfotografovat nevěstu v jakémkoliv světle či místě, aby měla radost že vypadá krásně? Tak právě pro vás je tento workshop připraven.
Vyfotografovat někomu svatbu je obrovským závazkem, kdy dáváte své jméno a umění v šanc. Svatba skončí, ale fotografie tu zůstanou. Jak tedy vyfotografovat svatbu, aby i po letech nedělaly fotografie ostudu klientům ani vám? Proč je dobré se s klienty potkat a co dělat, když začne pršet? Proč si vzít náhradní fotoaparát a proč je dobré umět ovládat svůj přístroj? Otázek je spousta. Odpovědi i zkušenosti vám předá skutečný profesionál v oboru svatební fotografie, Petr Pělucha.

Program kurzu

Tento svatební workshop je praktický. Od příprav nevěsty a ženicha až po krájení dortu si budeme ukazovat možnosti a způsoby fotografování v praxi.
Mezitím si budeme povídat a ukazovat typy i zlepšováky pro každodenní použití.

Na jednodenním praktickém workshopu svatebního fotografa mimo jiné dostanete odpovědi na tyto otázky:

 • Jak komunikovat s klientem na svatbě?
 • Jaká výbava je nutná a dobrá pro fotografování svateb?
 • Jak fotografovat na deštivé svatbě a jak za plného slunce?
 • Proč mít náhradní vybavení?
 • Jak fotografovat svatební skupinky?
 • Kdy a jak používat blesk? Používat blesk na svatbě?
 • Jak doručit fotografie?
 • Pózovat či nepózovat novomanželské fotografie?

Stravování

Během workshopu je cca hodinová přestávka na oběd, který se koná v blízké pizerii.
Káva, čaj jsou zdarma po celou dobu workshopu.

Jak fotografovat svatbu profesionálně

Co musí dobrý svatební fotograf umět nafotit, aby klient byl spokojený a jak na to, vám na jednodenním praktické workshopu ukáže fotograf Petr Pělucha, skutečný profesionál na svatby. Rovněž vám poradí, jaké vybavení pro fotografování svateb nebo jak vyfotografovat nevěstu v jakémkoliv světle či místě, aby měla radost, že vypadá krásně. Během workshopu budete mít možnost si pod jeho vedením prakticky nafotit ženicha a nevěstu.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotografovat svatbu profesionálně nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů