(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou

Na tomto jedinečném workshopu vás naučíme, jak velmi jednoduše, ale zároveň efektivně a reprezentativně nafotit jídlo pro různé účely. Se skutečným specialistou se zaměříme na fotografování a styling jídla. Řekneme si, jaký má být výběr správných surovin, a na to, jaké použít vybavení. Naučíme se využívat umělé i přirozené světlo, procvičíme si originální postupy stylingu a samotné focení. To vše pod vedením zkušeného fotografa Aleše Otýpky. Máte vlastní blog a fotografujete rádi jídlo? Nebo se chystáte začít, ale nevíte jak na to? Pak je vám tento workshop ušitý přímo na míru.

Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou

Popis kurzu

Cílem workshopu je naučit se fotografovat atraktivní fotografie food photo pod vedením zkušeného fotografa Aleše Otýpky. Pokud byste se chtěli naučit, jak velmi jednoduše, ale zároveň efektivně a reprezentativně, nafotit jídlo pro různé účely, pak je vám tento workshop ušitý přímo na míru.

Program kurzu

 • Úvod:

Historie, styly, packaging, editorial, restaurace, foodblogers, kuchařky

 • Technika:

vybavení ateliéru, vybavení kuchyně
pomůcky
fotoaparát, počítač, software

 • Příprava scény:

dekorstyling
rozvržení
myšlenka

 • Vaření, styling:

příprava surovin
styling
svícení
focení

 • Postprodukce:

Lightroom, Capture One, Photoshop

 • Závěrečné shrnutí, dotazy

prostor pro konzultaci k vaší vlastní tvorbě

Stravování

Během workshopu je k dispozici káva, čaj, voda zdarma. Vpoledne je hodinová přestávka na oběd, kam se jde do blízké pizerie (není v ceně).

Ostatní informace

 • Kurz je určen středně pokročilým fotografům, kteří dokážou ovládat svůj fotoaparát a rozumí expozičnímu trojúhelníku.
 • Úpravy a prohlížení fotografií jsou na počítačích Fotoinstitut.cz, kde je Adobe LR/PS nejnovější verze. Pokud máte vlastní notebook s Adobe LR/PS/Capture One, můžete vzít s sebou.
 • S sebou: vlastní fotoaparát (nabitá baterka, prázdná karta).
Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou

Na tomto jedinečném workshopu vás naučíme, jak velmi jednoduše, ale zároveň efektivně a reprezentativně nafotit jídlo pro různé účely. Se skutečným specialistou se zaměříme na fotografování a styling jídla. Řekneme si, jaký má být výběr správných surovin, a na to, jaké použít vybavení. Naučíme se využívat umělé i přirozené světlo, procvičíme si originální postupy stylingu a samotné focení. To vše pod vedením zkušeného fotografa Aleše Otýpky. Máte vlastní blog a fotografujete rádi jídlo? Nebo se chystáte začít, ale nevíte jak na to? Pak je vám tento workshop ušitý přímo na míru.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotografování jídla a foodstyling s Alešem Otýpkou nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů