(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Kreativní akt - fotokurz

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Kreativní akt - fotokurz

Jak probíhá fotokurz „Kreativní akt“?
Během dne vás lektorka provede cestou od přípravy scény, svícení, práce s modelkou až po úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků. Těšte se na praktické fotografování, budete fotit hodně a používat zajímavé rekvizity.
Rádi byste probudili svou kreativitu? Hledáte místo pro setkání s vaší Múzou? Na workshopu „Kreativní akt“ se jí určitě dotknete a možná, když se nebudete bránit, vás i políbí.

Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz Kreativní akt - fotokurz

Popis kurzu

Rádi byste probudili svou kreativitu? Hledáte místo pro setkání s vaší Múzou? Na workshopu Kreativní fotografie aktu se jí určitě dotknete a možná, když se nebudete bránit, vás i políbí.
Během dne vás lektorka provede cestou od přípravy scény, svícení, práce s modelkou až po úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků.

Co vás čeká:
Dopoledne budeme chvilku povídat a hodně fotit. Vymýšlet scénu pro aranžované focení aktu, pracovat s rekvizitami, promýšlet kompozici a barvy, aby fotografie sdělila to, co opravdu budete chtít sdělit. Tedy emoce.
Společně budeme připravovat a tvořit scény tak, aby si každý fotograf mohl vytvořit svoji vlastní a originální fotografii. Budeme se inspirovat navzájem.

Co si vyzkoušíte?
Dopoledne práci s kompozicí, barvami a tvary při přípravě scény.
Odhalíme tajemství řeči těla a komunikace s modelkou.
Svícení v různých světelných podmínkách – přirozených i umělých.
Focení s použitím mlhovače. Kdy a jak je vhodné ho použít?

Odpoledne si každý vybere jednu svoji fotografii a „vytuní“ ji ve Photoshopu tak, aby snímek měl emoční náboj a sdělil divákovi to, co má. O sdělení emocí tu totiž jde v první řadě, takže se na ně budeme opravdu hodně soustředit. A také na to, aby emoce nebyly jen na fotografii, ale i po celý den v nás a přinesly nám radost a naplnění našeho fotografického dne

Program kurzu

Trocha teorie:
Kompozice – úhly pohledu v souvislosti s vyprávěním příběhu
Barvy a emoce – sdělení emocí pomocí barev
Řeč těla modelky – co nám pomůže a na co si dát pozor
Jak na aranžované focení – příprava scény a světel
Druhy svícení

Praktické focení:
Práce s trvalými světly i se záblesky
Pózování
Komunikace s modelkou
Vytvoření vlastní scény a fotografie

Úpravy ve Photoshopu:
Retuše
Barevné úpravy, práce s křivkami
Maskování
Práce s vrstvami
Finální úpravy

Stravování

Během workshopu je k dispozici káva, čaj a voda, malá kuchyňka. Oběd (není zahrnut v ceně) je v blízké pizzerii.

Ostatní informace

Jaké znalosti jsou potřeba?
Kurz je pro fotografy, kteří mají znalosti o magickém trojúhelníku ISO, čas a clona.
Znalost práce se záblesky není nutná, budeme využívat hlavně trvalá světla a denní světlo.
Pro odpolední úpravy ve Photoshopu je třeba se umět orientovat v programu na základní úrovni. Znalost práce s vrstvami a maskami není podmínkou.

Kreativní akt - fotokurz

Jak probíhá fotokurz "Kreativní akt"? Během dne vás lektorka provede cestou od přípravy scény, svícení, práce s modelkou až po úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků. Těšte se na praktické fotografování, budete fotit hodně a používat zajímavé rekvizity. Rádi byste probudili svou kreativitu? Hledáte místo pro setkání s vaší Múzou? Na workshopu "Kreativní akt" se jí určitě dotknete a možná, když se nebudete bránit, vás i políbí.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kreativní akt - fotokurz nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů