(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Retuše portrétů ve Photoshopu

Termíny kurzu

Ne 28. 11. 9:00 – 17:00
Retuše portrétů ve Photoshopu
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 6
Lektoři: Mili Kosinová
2 490 Kč
Objednat kurz
Ne 16. 1. 22 9:00 – 17:00
Retuše portrétů ve Photoshopu
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 6
Lektoři: Mili Kosinová
2 490 Kč
Objednat kurz
Ne 24. 4. 22 9:00 – 17:00
Retuše portrétů ve Photoshopu
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 6
Lektoři: Mili Kosinová
2 490 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Retuše portrétů ve Photoshopu

V Adobe Photoshop poslední verzi se nejprve zaměříme na některé retušovací nástroje pro portrét, a následně spolu projdeme praktický postup úpravy fine art na několika fotografiích. Ukážeme si, jak upravovat fotografii jako celek, jak retušovat pleť a hlavní motiv fotografie tak, abyste ještě více zdůraznili jedinečnost potrétované osoby. Naučíte se dva nejčastější postupy typické pro styl „fineart“. Náročnější je „frekvenční separace“, jednodušší pak úprava přes „horní propust“.

Lektoři

Mili Kosinová
Mili Kosinová

Mili se zaměřuje na portrétní fotografii už dlouhá léta. Styl fine art ji ale doslova pohltil, a tak se v poslední době tomuto odvětví věnuje maximálně. V ČR, kde není ještě tolik rozvinut, se dneska…

Retuše portrétů ve Photoshopu Retuše portrétů ve Photoshopu Retuše portrétů ve Photoshopu Retuše portrétů ve Photoshopu

Popis kurzu

V Adobe Photoshop projdeme nejprve základní retušovací nástroje pro portrét, a následně se prakticky naučíte pokročilejší techniky pro úpravy fine art na několika fotografiích. Ukážeme si, jak upravovat fotografii jako celek, jak retušovat pleť a hlavní motiv fotografie tak, abyste ještě více zdůraznili jedinečnost potrétované osoby. Naučíte se dva nejčastější postupy typické pro styl „fine art“. Začneme tou jednodušší úpravou přes „horní propust“ a skončíme náročnější metodou „frekvenční separace“. Naučíte se techniky sjednocení pleti, tónování pleti, efektivní potlačení pozadí nebo naopak vložení do pozadí textury a mnoho dalšího. Chcete se naučit retuše portrétu tak, abyste se odlišili od ostatních, tak je tento kurz určen přímo pro Vás.
Tento kurz je věnován úpravám Fine Art portrétu a navazuje na praktický workshop pouze fotografování „Fine Art portrétu v ateliéru, 1den“, který doporučujeme absolvovat předem. Pokud se rozhodnete navštívit oba tyto dny (focení a úpravy) „FINE ART portrét, 2dny“ získáte slevu 500 Kč.

Program kurzu

Na kurzu se naučíte:

 • hrubé a základní retuše portrétu a pozadí
 • použití některých důležitých úprav na vrstvě u portrétu (křivky, živost, sytost)
 • jak použít na portrétu některé z filtrů (Gaussovské rozostření, horní propust)
 • hlubší práci s vrstvami a maskami
 • správný portup pro filtr horní propust
 • frekvenční separace
 • vkládání textury do pozadí fotografie

Probereme fine-art úpravy jako jsou:

 • jak jednoduše odstranit pytle pod očima
 • jak srovnat pleťovku
 • zkapalnění – zvětšit oči, rty, posunou nos., přidání nebo ubrání objemu
 • jak doostřit fotku přes horní propust (u portrétů řešíme hlavně oči)
 • jak udělat vinětaci přes gammu v expozici

Stravování

Oběd je zajišten v blízké pizerii (není v ceně). Na místě je k dispozici zdarma voda, čaj, káva. Pracuje se na počítačích Fotoinstitutu, vybavené Photoshop CC (poslední verze).

Ostatní informace

 • Tento kurz je věnován úpravám fine art portrétu a navazuje na praktický workshop fotografování „Fine Art portrétu v ateliéru“, který doporučujeme absolvovat předem. Pokud se rozhodnete navštívit oba tyto kurzy, získáte slevu 500 Kč.
 • Pro kurz je potřeba znát základní nástroje na levém panelu programu Photoshop a alespoň okrajově práci s vrstvami a maskami.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Retuše portrétů ve Photoshopu

V Adobe Photoshop poslední verzi se nejprve zaměříme na některé retušovací nástroje pro portrét, a následně spolu projdeme praktický postup úpravy fine art na několika fotografiích. Ukážeme si, jak upravovat fotografii jako celek, jak retušovat pleť a hlavní motiv fotografie tak, abyste ještě více zdůraznili jedinečnost potrétované osoby. Naučíte se dva nejčastější postupy typické pro styl "fineart". Náročnější je "frekvenční separace", jednodušší pak úprava přes "horní propust".

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Retuše portrétů ve Photoshopu nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů