Fotografování zvířat v Bavorském lese

Termíny kurzu

Pá 31. 1. – Ne 2. 2. 25 19:00 – 13:00
Fotografování zvířat v Bavorském lese
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
5 200 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Fotografování zvířat v Bavorském lese

Workshop s fotografem Andrejem Macenauerem „Fotografování zvířat v Bavorském lese “, kde ve velkých výbězích žijí zvířata, která kdysi v hojném počtu obývala tuto část Evropy. Naučíte se prakticky základům fotografování zvířat ve volné přírodě. Vybrané fotografie všech účastníků budeme hodnotit pro vzájemné poučení.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese Fotografování zvířat v Bavorském lese

Popis kurzu

Workshop s fotografem Andrejem Macenauerem „Fotografování zvířat v Bavorském lese “, kde ve velkých výbězích žijí zvířata, která kdysi v hojném počtu obývala tuto část Evropy. Naučíte se prakticky základům fotografování zvířat ve volné přírodě. Vybrané fotografie všech účastníků budeme hodnotit pro vzájemné poučení.

 • Tento workshop je určen pro začínající i středně pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit, jak fotografovat zvířata ve volné přírodě. Osvojíte si návyky, které jsou důležité pro pořízení atraktivní fotografie ve volné přírodě, jak využít zajímavého prostředí pro kompozici snímku. Vyzkoušíte si používání vlastní fototechniky a jak ji správně nastavit. Zaměříme na kompozici a práci se světlem a pozadím. Hlavní výhoda je praktické procvičení a zpětná vazba pod vedením zkušeného fotografa. Pracujeme v malé skupině 10 fotografů.
 • Tři dny strávíte mezi fotografy s fotoaparátem stále v ruce v krásné přírodě Bavorského lesa a Šumavy. Výhodou rozlehlých zvířecích výběhů je členitý terén, dokonale simulující prostředí volné přírody. Bavorský národní park je vstřícný k fotografům a má připravené množství pozorovacích míst. Umožňuje tak pořizovat velice atraktivní snímky jednotlivých druhů. Velikost výběhů, kde vám zvíře může dokonale zapózovat třeba na skále, ale může se i celé hodiny ukrývat, vás naučí trpělivosti, tolik důležité pro každého fotografa divoké přírody.

Program kurzu

 • První den (pátek):

příjezd na místo, ubytování v Domě fotografů v Kašperských Horách,
úvodní slovo, teoretická příprava na druhý den, přátelské posezení

 • Druhý den (sobota):

celodenní fotografování zvířat v Bavorském parku
večer výběr a hodnocení vytvořených snímků
prezentace fotografií a základního workflow na úpravu v PC
diskuze

 • Třetí den (neděle):

po snídani fotografování zvířat ve výbězích na české straně Šumavy na základě poznatků ze soboty
okolo oběda vyhodnocení a ukončení kurzu

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze zastávky Na Knížecí).

Ostatní informace

 • Doporučená fototechnika a příslušenství: Vlastní digitální fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka. Vhodné jsou dlouhé objektivy, nejlépe s ohniskem delším než 200mm. Stativ je výhodou, při delším ohnisku nutností. Pro fotografování ze stativu kabelová spoušť.
 • Oblečení: S ohledem na počasí doporučujeme teplé oblečení a kvalitní obuv – nejlépe nepromokavou. Vhodný je fotobatoh.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 5 200 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 5 bodů

Platba

Fotografování zvířat v Bavorském lese

Workshop s fotografem Andrejem Macenauerem „Fotografování zvířat v Bavorském lese “, kde ve velkých výbězích žijí zvířata, která kdysi v hojném počtu obývala tuto část Evropy. Naučíte se prakticky základům fotografování zvířat ve volné přírodě. Vybrané fotografie všech účastníků budeme hodnotit pro vzájemné poučení.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotografování zvířat v Bavorském lese nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů