Fotoexpedice Namibie

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Namibie

16-denní fotografická expedice zaměřená na fotografování krajiny, jedinečných rostlin a zvířat. Ikonická místa krajinářů jako rudé duny pouště Namib, pláně Kalahari s jedinečnými skalními útvary či mlžné Pobřeží koster. Magická jižní obloha. Národní park Etosha a pouštní pobřeží jsou příležitostí pro nádherné fotografie zvířat v divoké přírodě.

Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie Fotoexpedice Namibie

Popis kurzu

16-denní fotografická expedice zaměřená na fotografování krajiny, jedinečných rostlin a zvířat. Ikonická místa krajinářů jako rudé duny pouště Namib, pláně Kalahari s jedinečnými skalními útvary či mlžné Pobřeží koster. Magická jižní obloha. Národní park Etosha a pouštní pobřeží jsou příležitostí pro nádherné fotografie zvířat v divoké přírodě. Přesuny jsou terénními auty. Letenky a ubytování ve 2-lůžkových pokojích se snídaní.
Fotoexpedice je organizovaná ve spolupráci s CK Stella.

Program kurzu

 • 1.-2. den: let Praha – Windhoek, převzetí terénního automobile a přejezd přes Kalahari do Keetmanshoopu
 • 3. den: fotografování unikátních lesů Aloe dichotoma, město duchů bývalých lovců diamantů Kolmanskop, Luderitz s lutheránskými kostely na břehu Atlantiku
 • 4. den: cesta unikátní oblastí pouště Namib s výskytem endemitických sukulentů (z 5000 druhů rostlin je 40% endemitů), ubytování na úpatí pohoří Tiras
 • 5. den: jízda pouští Namib do oblasti Sossusvlei, ubytování v Sesriem
 • 6. den: fotografování ikonických míst krajinářů: Sossusvlei, Deadvlei, duny 45, Big Daddy a Big Mamma
 • 7. den: cesta přes pouštní Solitaire (zastávka ve skvělé německé pekárně ) do Swakopmundu
 • 8. den: cesta speciálním Defenderem po opuštěném pobřeží Skeleton coast, kam padá poušť s obrovskými písečnými dunami (minule jsme zde fotografovali šakaly, které láká k pustému pobřeží moře plné potravy), zátoka s plameňáky Walvis bay
 • 9. den: cesta podél pobřeží koster k obrovské kolonii tuleňů jihoafrických na Cape Cross, dále na Spitzkoppe, ikonické místo pro krajináře
 • 10. den: cesta nádhernou krajinou Damaralandu k nejvyšší hoře Brandberg, skalní malby, místní obyvatelé
 • 11. den: přejezd do národního parku Etosha, fotografování zví­řat
 • 12. den: fotografování zvířat v národním parku Etosha
 • 13. den: cesta k plošině Waterberg, noc v lodži s výhledem do kraje, závěrečná večeře v ceně
 • 14. den návštěva největšího meteoritu na světě Hoba, cesta do Windhoeku (test na Covid, pokud bude třeba, v Otjiwarongu nebo Windhoeku)
 • 15. den prohlídka a závěrečný nákup dárků ve Windhoeku, odpoledne odlet do Prahy
 • 16. den: návrat do Prahy

Ubytování

V luxusních dvou-lůžkových pokojích se snídaní.

Stravování

V ceně je 13× snídaně a společná závěrečná večeře. Ve městech a ve většině ubytování bude příležitost se navečeřet. Vodu a potraviny nakoupíme ve Windhoeku a Swakopmundu tak, abychom byli nezávislí z pohledu fotografování.

Doprava

terénní automobil, jednodenní cesta se speciálním terénním Defendrem na Skeleton coast-Sandwich bay, safari v parku Etosha

Cena zahrnuje

Dopravu auto, speciální cesta Sandwich bay (přes duny), safari). Ubytování se snídaní, závěrečnou večeři.
Pojištění proti úpadku a smlouva s CK Stella Travel, člen ACK.

Cena nezahrnuje

Doprava letadlem, pití, občerstvení, obědy, večeře (kromě zavěrečné večeře). Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu. Možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Ostatní informace

Fyzická náročnost:
mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici. Přejíždíme auty, půjde spíše o krátké chození spojené s fotografováním.

Rizika:
Namibie je na africké poměry velmi bezpečná země. Do cílové destinace naší cesty není povinné žádné očkování. Namibie je bezpečnou zemí bez výskytu nakažlivých nemocí.
Pro vstup do země z důvodu Covid 19 je potřeba zjistit aktuální stav na https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/namibie/cestovani/index.html

Fotoexpedice Namibie

16-denní fotografická expedice zaměřená na fotografování krajiny, jedinečných rostlin a zvířat. Ikonická místa krajinářů jako rudé duny pouště Namib, pláně Kalahari s jedinečnými skalními útvary či mlžné Pobřeží koster. Magická jižní obloha. Národní park Etosha a pouštní pobřeží jsou příležitostí pro nádherné fotografie zvířat v divoké přírodě.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Namibie nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů