(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Kreativní akt na Šumavě

Termíny kurzu

Pá 28. 10. 19:00 – Ne 30. 10. 13:00
Kreativní akt na Šumavě
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 9
Lektoři: Monika Kleinová
7 490 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Kreativní akt na Šumavě

Během tří dnů vás lektorka provede cestou od nalezení příběhu, přípravy scény, svícení, práce s modelkou a jejími emocemi až po konečné úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků.

Lektoři

Monika Kleinová
Monika Kleinová

Monika už desítky let sbírá příběhy, ukládá je do fotografií a slov, má už nádhernou sbírku! Fotografie upravuje v Capture One i Photoshopu, kde tvoří větší projekty s montážemi fotografií. Její…

Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě Kreativní akt na Šumavě

Popis kurzu

Líbí se vám křivky ženského těla a nevíte, jak propojit ženský akt s emocemi a příběhem?
Rádi byste probudili svou kreativitu?
Hledáte místo pro setkání s vaší Múzou?
Na víkendovém workshopu Kreativní fotografie aktu se své Múzy určitě dotknete a možná, když se nebudete bránit, vás i políbí.

Během tří dnů vás lektorka provede cestou od nalezení příběhu, přípravy scény, svícení, práce s modelkou a jejími emocemi až po konečné úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků.

Co vás čeká:
• První den budeme chvilku povídat. O světle, pózách, emocích, příbězích… O ženách a jejich světech. Poté se seznámíme s modelkami a vyzkoušíme si v ateliéru práci se světlem při fotografování aktu.
• Druhý den najdeme dopoledne společně náměty na scénu a budeme pracovat na přípravě scény aranžovaného focení aktu. V interiéru i exteriéru. Budeme hodně pracovat s rekvizitami, promýšlet kompozici a barvy, aby fotografie sdělila to, co opravdu budete chtít sdělit. Tedy emoce.
Společně budeme připravovat a tvořit scény tak, aby si každý fotograf mohl vytvořit svoji vlastní a originální fotografii. Budeme se inspirovat navzájem. Odpoledne a večer proběhne finální focení na předem vybraných a připravených lokacích.
• Třetí den si každý vybere jednu svoji fotografii a „vytuní“ ji ve spolupráci s lektorkou ve Photoshopu tak, aby snímek měl emoční náboj a sdělil divákovi to, co má. O sdělení emocí tu totiž jde v první řadě, takže se na ně budeme opravdu hodně soustředit. A také na to, aby emoce nebyly jen na fotografii, ale i po celý víkend v nás a přinesly nám radost a naplnění našeho fotografického workshopu.

Můžete se těšit na hodiny praktického fotografování po celý víkend, kdy budeme s atraktivními modelkami používat netradiční rekvizity pro nenásilné, ale o to intenzivnější probouzení vaší Múzy.

Co si vyzkoušíte?
Dopoledne práci s kompozicí, barvami a tvary při přípravě scény.
Odhalíme tajemství řeči těla a komunikace s modelkou.
Svícení v různých světelných podmínkách – přirozených i umělých.
Focení s použitím mlhovače. Kdy a jak je vhodné ho použít?
Práci s netradičními rekvizitami.

Program kurzu

Trocha teorie:

 • Kompozice – úhly pohledu v souvislosti s vyprávěním příběhu
 • Barvy a emoce – sdělení emocí pomocí barev
 • Řeč těla modelky – co nám pomůže a na co si dát pozor
 • Jak na aranžované focení – příprava scény a světel
 • Druhy svícení
 • Praktické focení:
 • Práce s trvalými světly i se záblesky
 • Pózování
 • Komunikace s modelkou
 • Vytvoření vlastní scény a fotografie
 • Úpravy ve Photoshopu:
 • Retuše
 • Barevné úpravy, práce s křivkami
 • Maskování
 • Práce s vrstvami
 • Finální úpravy

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu.

Cena zahrnuje

Snídaně, ubytování

Cena nezahrnuje

Doprava, obědy a večeře

Ostatní informace

Jaké znalosti jsou potřeba?
Kurz je pro fotografy, kteří mají znalosti o magickém trojúhelníku ISO, čas a clona.
Znalost práce se záblesky není nutná, budeme využívat hlavně trvalá světla a denní světlo.
Pro úpravy ve Photoshopu je třeba se umět orientovat v programu na základní úrovni. Znalost práce s vrstvami a maskami není podmínkou.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Kreativní akt na Šumavě

Během tří dnů vás lektorka provede cestou od nalezení příběhu, přípravy scény, svícení, práce s modelkou a jejími emocemi až po konečné úpravy ve Photoshopu. A domů si odnesete svoji kompletně hotovou originální fotografii kreativního aktu a spoustu nových informací a zážitků.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kreativní akt na Šumavě nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů