(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Kuba

Termíny kurzu

Ne 27. 3. – Út 12. 4.
Fotoexpedice Kuba
Kuba
Účastníci: max. 8
Lektoři: Andrej Macenauer
89 500 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Kuba

17-ti denní fotografická expedice je zaměřena na fotografování přírody a krajiny, jedinečné kultury a lidí v malé skupině fotografů. Pěstování tabáku a výroba doutníků, plantáže kávy nebo cukrové třtiny. Cesta na málo přístupný, ale nejvíce autentický východ ostrova, s nejzachovalejší přírodou Karibiku. Koloniální architektura, stará auta a jedinečná historie s množstvím protikladů. Pláže kde budeme sami.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je fotograf-krajinář především Šumavy, ale i té Himálajské. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán,…

Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba Fotoexpedice Kuba

Popis kurzu

17-ti denní fotografická expedice je zaměřena na fotografování přírody a krajiny, jedinečné kultury a lidí v malé skupině fotografů. Pěstování tabáku a výroba doutníků, plantáže kávy nebo cukrové třtiny. Cesta na málo přístupný, ale nejvíce autentický východ ostrova, s nejzachovalejší přírodou Karibiku. Koloniální architektura, stará auta a jedinečná historie s množstvím protikladů. Pláže kde budeme sami. Fotografování v národních parcích.

Program kurzu

 • 1. den: Let Praha – Havana
 • 2. a 3. den: Havana, fotografování ve staré Havaně, nábřeží Malecon, čtvrť Vedado, návštěva známých barů s hudbou a zpěváky, fotografování ve fabrice na výrobu doutníků.
 • 4. den: Přejezd vrchovinou na západ do krasové oblasti Viňales. Botanická zahrada Soroa a její orchidárium. Nocleh ve Viňales.
 • 5. den: Údolí Viňales. Pěstování tabáku a výroba doutníků. Fotografování v krasové oblasti se známými mogoty.
 • 6. den: Přejezd do Gironu, muzeum invaze, národní park Cienaga de Zapata
 • 7. den: Ráno fotografování ptáků v národním parku Cienaga de Zapata s průvodcem, projížďka na člunu porosty mangrovů, odpoledne přejezd do Cienfuegos.
 • 8. den: Přejezd do Santiaga, cestou zastávka a fotografování na cukrové plantáži. Zastávka v Camaguey. Noc v Santiagu.
 • 9. den: Bazilika El Cobre zasvěcená patronce Kuby. Hřbitov Santa Efigenia, noční Santiago s bary.
 • 10. den: Cesta do Baracoa, vyhlídka Gran Piedra, vyhlídková cesta La Farola.
 • 11. den: Baracoa, celodenní fotografování v národním parku Alejandro de Humboldt
 • 12.den: Cesta po severovýchodním pobřeží s vyhlídkami do Guardalavaca, noc na pláži v hotelu.
 • 13. den: Po snídani a koupeli přejezd z Guardalavaca do Trinidadu, noc v Trinidadu.
 • 14. den: Trinidad, prohlídka města, cesta vláčkem do údolí Valle de los Ingenios. Noc Trinidad.
 • 15. den: Cesta Trinidad – Havana, vecer volno, noc Havana.
 • 16. den: Volné dopoledne v Havaně, k večeru odjezd na letiště.
 • 17. den: let do Prahy

Ubytování

Ubytování v dvoulůžkových pokojích přednostně v soukromí, což je jedna z mála oficiálně povolených možností soukromého podnikání na Kubě. Pokoje mají standardně k dispozici sprchu a WC, někdy jsou s klimatizací, někdy pouze s ventilátorem. Obvyklá je zde spojená dvojpostel, která nelze oddělit. Příplatek za jednolůžkový pokoj – 8500Kc, jedna noc v luxusním hotelu v Guardalavace.

Stravování

Snídaně v ceně, ostatní stravování budeme řešit společně v místních restauracích a na ubytováních.

Doprava

Letadlo – Praha – Havana, doprava klimatizovaným mikrobusem
Vízum:
Pro cestování na Kubu potřebujete vízum tzv. turistickou kartu. Pro turistickou cestu ji vystavuje konzulát Kubánské republiky v Praze. Vízum je nutné získat před odletem. Se získáním víza vám pomůžeme.

Cena zahrnuje

 • Veškerou dopravu (letadlo do 24000Kč, minibus).
 • Ubytování ve dvojlůžkových pokojích se snídaní
 • Oběd na farmě, kde se pěstuje tabák
 • Vstupy do národních parků.
 • Exkurze v národních parcích v Cienaga de Zapata a Alejadro de Humboldt s průvodci
 • Návštěvy továrny na zpracování tabáku
 • Exkurze do zemědělského podniku na pěstování a sušení tabáku
 • Vstup muzeum Invaze
 • Cesta vláčkem v údolí Valle de los Ingenios
 • Místní průvodce. Profesionální fotograf. Pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje

Stravování kromě snídaní, nápoje, které budeme řešit společně s místním průvodcem. V místních ubytováních je výhodné využít nabídku domu, která je originální a bohatá. Spropitné.

Ostatní informace

Náročnost:
Obecně Kuba je cestovatelsky náročnější zemi díky subtropickému klimatu a slabší infrastruktuře. Očekávejte tedy delší přejezdy, zejména v oblastech na východě po velmi špatných silnicích. Je třeba připravit se na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.. Pěší fotografické výlety budou připraveny s ohledem na výkonnost skupiny. Díky dvěma průvodcům bude možnost i rozdělit na dvě fotografické skupiny. Program se vždy bude přizpůsobovat tak, abychom v nejlepších fotografických časech ráno a večer, byli v atraktivních místech.
Klima:
Subtropické, vzduch obvykle 23–30 °C, bez velkých výkyvů

Vstupy
Jediným způsobem jak se dostat a fotografovat v národních parcích je s průvodci v rámci exkurzí. Takto budeme fotografovat v nejvýznamnějších národních parcích Alejadro de Humboldt a Cienaga de Zapata. Stejné je to s výrobou tabákových výrobků, která je rovněž fotograficky atraktivní.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 89 500 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Fotoexpedice Kuba

17-ti denní fotografická expedice je zaměřena na fotografování přírody a krajiny, jedinečné kultury a lidí v malé skupině fotografů. Pěstování tabáku a výroba doutníků, plantáže kávy nebo cukrové třtiny. Cesta na málo přístupný, ale nejvíce autentický východ ostrova, s nejzachovalejší přírodou Karibiku. Koloniální architektura, stará auta a jedinečná historie s množstvím protikladů. Pláže kde budeme sami.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Kuba nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů