Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA

Fotografická cesta autem zaměřená nejen na fotografování úplného zatmění Slunce 8. dubna 2024 (4 minuty), kdy pás totality zatmění prochází jihem USA. Národní park Big Bend je místem s nejtemnější oblohou v USA, ideální pro noční fotografii. Pouštní krajiny Texasu a Nového Mexika budeme fotografovat v co nejlepším ranním nebo večerním světle. Uvidíme známá místa světové kosmonautiky: NASA Space Center v Houstonu či nové odpalovací zařízení Space X v Brockville. Na pobřeží Mexického zálivu se vykoupeme a budeme fotografovat vodní ptactvo či aligátory.

Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA

Popis kurzu

Fotografická cesta autem zaměřená nejen na fotografování úplného zatmění Slunce 8. dubna 2024 (4 minuty), kdy pás totality zatmění prochází jihem USA. Národní park Big Bend je místem s nejtemnější oblohou v USA ideální pro noční fotografii. Pouštní krajiny Texasu a Nového Mexika budeme fotografovat v co nejlepším ranním nebo večerním světle. Uvidíme známá místa světové kosmonautiky: NASA Space Center v Houstonu či nové odpalovací zařízení Space X v Brockville. Na pobřeží Mexického zálivu se vykoupeme a budeme fotografovat vodní ptactvo či aligátory.
Fotoexpedici povede Andrej Macenauer, který fotografoval zatmění Slunce v USA v roce 2017 (Andrej Macenauer: Noční obloha, Zoner Press 2020) i národní parky USA, kam řadu let pořádáme fotoexpedice.
Na programu je:
• Fotografování jevu „Úplné zatmění Slunce“
• Noční fotografování – Mléčná dráha, dráhy hvězd.
• Krajinářská fotografie zaměřená na ranní a večerní světlo nekrásnějších míst v proslulých národních parcích USA
• Fotografování ptactva
• Reportážní cestovatelská fotografie
Z hlediska fyzické kondice je koncipována jako nenáročná pěší chůze v národních parcích s fototechnikou do 10 km chůze.

Program kurzu

Program

 1. den: Odlet Praha, ve večerních hodinách přílet Houston, noc na cestě na západ
 2. den: Příjezd Big Bend National park, ubytování
 3. den: Big Bend National park
 4. den: Big Bend National park
 5. den: Big Bend National park
 6. den: Guadaloupe Mountains National park
 7. den: Guadaloupe Mountains National park
 8. den: Carlsbad Caverns National park – největší krasové jeskyně na severní polokouli
 9. den: White Sands National park
 10. den: White Sands National park, přesun směr Texas
 11. den: Přejezd do zóny zatmění
 12. den: South Padre Island. Fotografování ptactva
 13. den: South Padre Island, zařízení Space X pro odpalování raket, koupání
 14. den: Corpus Christi – USS Lexington letadlová loď, přejezd Houston
 15. den: Houston Space Center, odlet večer
 16. den: Přílet Praha

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje střední kategorie

Stravování

Snídaně není vždy součástí ubytování. Budeme řešit společnými nákupy či návštěvou restaurace

Doprava

Letecky Praha – Houston a zpět (zajistíme. V USA autem.)

Cena zahrnuje

• Dopravu v USA
• Ubytování (ne vždy je součástí snídaně)
• Vstupy uvedené v programu
• Lektorské vedení profesionálním fotografem během celé expedice
• Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

• Letenku, která se pohybuje od 18000 do 23000Kč dle času objednání, tu vám na požádání zajistíme.
• Stravování
• Pojištění – doporučujeme mít zajištěné cestovní pojištění.
• Případné vstupy, které nejsou zmíněny v programu.
• ESTA pro vstup do USA

Ostatní informace

Předpokládáme, že do Texasu před zatměním Slunce vyrazí hodně lidí (nutné včas objednat letenky a některá ubytování)!

Fotovýbava:
Doporučujeme digitální fotoaparát díky možnosti sdílet své snímky s ostatními účastníky. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 400mm. Pro fotografování krajin s Mléčnou dráhou širokoúhlý objektiv se světelností alespoň f/2,8. Stativ. Doporučujeme vzít si polarizační a šedé přechodové filtry – pokud jsou k dispozici. Pro fotografování zatmění Slunce budou zaslány pokyny.

Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA

Fotografická cesta autem zaměřená nejen na fotografování úplného zatmění Slunce 8. dubna 2024 (4 minuty), kdy pás totality zatmění prochází jihem USA. Národní park Big Bend je místem s nejtemnější oblohou v USA, ideální pro noční fotografii. Pouštní krajiny Texasu a Nového Mexika budeme fotografovat v co nejlepším ranním nebo večerním světle. Uvidíme známá místa světové kosmonautiky: NASA Space Center v Houstonu či nové odpalovací zařízení Space X v Brockville. Na pobřeží Mexického zálivu se vykoupeme a budeme fotografovat vodní ptactvo či aligátory.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Úplné zatmění slunce 2024 v USA nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů