Světlo a stín s Františkem Konopou

Termíny kurzu

Ne 5. 5. 10:00 – 16:00
Světlo a stín s Františkem Konopou
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: František Konopa
3 300 Kč
Obsazeno

Krátký popis kurzu

Světlo a stín s Františkem Konopou

Jednodenní fotokurz se koná v ateliéru ve FotoInstitut.cz, Na Čihadle 33, Praha 6.
František Konopa útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a to i ty vzdáleně reálné. Uvidíte jak František fotí portrét a pak si to sami pod jeho vedením prakticky vyzkoušíte.

Lektoři

František Konopa
František Konopa

František je 27letý fotograf a učitel fotografie ze Střední umělecko-průmyslové školy v Karlových Varech. Na svém kontě má např. soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy…

Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou Světlo a stín s Františkem Konopou

Popis kurzu

Na úvod Vám František krátce odprezentuje ukázky své práce a celkové nacítění atmosféry. Rozeberete koncept sérií a hned začnete fotografovat. Zaměříte se na práci se světlem – zrcadla, odrazy, světlo v mlze a luminografie.

František je 27 letý fotograf a učitel fotografie ze Střední umělecko-průmyslové školy v Karlových Varech. Na svém kontě má např. soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.

Program kurzu

 • Představení a prezentace práce lektora
 • Přiblížení celkového konceptu a techniky sérií
 • Praktické focení

Stravování

 • Na místě je k dispozici káva, čaj a voda – ZDARMA

Ostatní informace

 • Vybavení: Doporučujeme vlastní fotoaparát, nejlépe digitální, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–100mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (max do cca 200mm). Vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát se běžnými sáňkami na blesk.

Přihlásit se jako náhradník

Uvolní-li se v už plně obsazeném termínu místo, dáme Vám vědět.

Kurz
Světlo a stín s Františkem Konopou
Světlo a stín s Františkem Konopou

Jednodenní fotokurz se koná v ateliéru ve FotoInstitut.cz, Na Čihadle 33, Praha 6. František Konopa útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a to i ty vzdáleně reálné. Uvidíte jak František fotí portrét a pak si to sami pod jeho vedením prakticky vyzkoušíte.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Světlo a stín s Františkem Konopou nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů