Západní Papua

Termíny kurzu

So 15. 3. – Ne 30. 3. 25
Západní Papua
Papua
Účastníci: max. 7
Lektoři: Andrej Macenauer
125 800 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Západní Papua

16-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody, lidí a krajiny na druhém největším ostrově světa. Nová Guinea je přírodně součástí australského kontinentu. Na obtížně dostupný ostrov již proniká civilizace. Expedice kombinuje fotografování přírody korálových ostrovů Raja Ambat včetně světa pod vodou a vnitrozemí ostrova s jedinečnými kulturami domorodých kmenů v centrální části hlavního ostrova.

Expedice se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua Západní Papua

Popis kurzu

16-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody, lidí a krajiny na druhém největším ostrově světa. Nová Guinea je přírodně součástí australského kontinentu. Na obtížně dostupný ostrov již proniká civilizace. Expedice kombinuje fotografování přírody korálových ostrovů Raja Ambat včetně světa pod vodou a vnitrozemí ostrova s jedinečnými kulturami domorodých kmenů v centrální části hlavního ostrova. Pokusíme se vyfotografovat bájné rajky, i kulturu, tance a život horského kmene Dani kde život připomíná středověk. Cesta s místními nosiči a kuchaři údolím Baliem nádhernou horskou krajinou a přírodou mezi horskými vesnicemi kam se terénním automobilem nedostanete.

Program kurzu

 • Den 1: odlet z Prahy do Jakarty
 • Den 2: přílet do Jakarty, transfer do hotelu na letišti, v nočních hodinách transfer na terminál a odlet do Sorongu (Západní Papua). Po příletu převoz do přístavu na loď a na ostrov Waigeo, ubytování v lodge na okraji tropického pralesa s množstvím ptactva (různé druhy papoušků včetně kakadu bílých, mořští orli, bobři atd,), plavání a odpočinek po cestě.
 • Den 3 : Výlet lodí na poloostrov Gam a ostrov Mansuar (S, O, V)

Brzy ráno poplujeme na polostrov Gam, tak abychom byli v džungli co nejdříve (asi 30min chůze), kdy začínají zpívat ptáci. Po návratu k lodi poplujeme šnorchlovat do míst s velkým množstvím tropických ryb (výskyt žraloků) u ostrova Mansuar. Ostrov Malý a Velký Mansuar jsou za odlivu spojeny písečnou šíjí. Zajímavé vápencové formace. Kolem poledne se vrátíme zpět na naši základnu na ostrově Waisay.

 • Den 4: Šnorchlování a fotografování vápencových ostrovů a ostrůvků (S, O, V)

Záliv Kabui, Batu Pensil, Five rocks nebo Batu lima jsou ikonická místa souostroví Raja Ambat. Labyrint korálových ostrůvků a zajímavých skalních útvarů, odrazy pobřežní džungle na vodní hladině. Opět možnost využít i podvodní kameru nebo fotoaparát.

 • Den 5 : Ranní a večerní fotografování ptactva na ostrově Waisai (S, O, V)

S místním průvodcem se pokusíme vyfotografovat velmi vzácnou rajku červenou (Paradisaea rubra), která se vyskytuje jen na třech místech souostroví. Mnohem vice běžná je zde rajka Wilsonova ((Diphyllodes respublica). Přiblížíme se autem.

 • Den 6 : Volný den na ostrově Waisai (S, O,V)

Tady bude prostor pro domluvu akce dle zájmu ve skupině (např. další fotografování ptactva v jiné lokalitě)

 • Den 7 : Ráno relax na ostrově (S)

Odpoledne plavba z Waisay do Sorongu, ubytování v hotelu.

 • Den 8: Let ze Sorongu do Jayapury (severní pobřeží), odpolední program u jezera Sentani (S)

Fotografování v rybářských vesnicích postavených na kůlech, podle času návštěva trhu či muzea. Ubytování v hotelu.

 • Den 9: Let Jayapura – Wamena, po příletu zahájíme cestu do údolí Baliem (S, O, V)

Ve Wameně nás bude čekat guide s nosiči. První hodina bude cesta autem do vesnice Jetni. Zde zahájíme pěší trek s nosiči přes vesnice obývané kmenem Dani (cca 4h).
Jídlo bude připravované našimi kuchaři a servírované ve vesnici. Spaní ve vesnici.

 • Den 10: Trek údolím Baliem (S, O, V)

Ráno fotografování života v naší vesnici Wulik. Dále trek vesničkami kmene Dani do Kilise (4–5h). Naši kuchaři budou připravovat snídani, oběd i večeři. Fotografování krajiny, práce lidí na polích a horské přírody.

 • Den 11: Trek údolím Baliem (S, O)

Po snídani cesta s nosiči přes vesnice, řeku se závěsným mostem (5 –6h), na konci ve vesnici Sogokma na nás bude čekat auto, které nás odveze do hotelu ve Wameně.

 • Den 12: Cesta do vesnice Obia (S, O-balíček)

Ve vesnici Obia stále zachovávají staré zvyky. Obyvatelé nám zatancují válečný tanec a zúčastníme se místní zabíjačky (prase), která je oslavou celé vesnice. Zajedeme si prohlédnout i třista let starou mumii. Návštěva přírodní jeskyně u vesnice Wosilimo. Noc v hotelu ve Wameně.

 • Den 13: Let z Wameny do Jayapury, dále let z Jayapury do Jakarty nebo rezervní den dle situace s lety.
 • Den 14: Let do Jakarty
 • Den 15: Odlet do Prahy.
 • Den 16: Přílet do Prahy.

Ubytování

Dvoj-lůžkové pokoje s výjimkou dvou nocí na treku v centrální části Západní Papui (spaní v místním domě). Příplatek za jedno-lůžko v pokoji 16800Kč.

Stravování

Na většině míst v ceně expedice. Viz označení v programu

Doprava

Ceny letenek nejsou v ceně. Bude účtováno dle skutečnosti ve chvíli nákupu.
Auto s místním řidičem pro přesuny na pevnině.
Lodní doprava na souostroví Raja Ambat
• fast ferry Sorong – Raja Ambat
• 2× cesta po souostroví Raja Ambat
• Dřevěná loď Sentani lake
Tým s místními nosiči a kuchaři na cestě územím kmene Dani.

Cena zahrnuje

•Dopravu autem, loděmi, nosiči na treku, ubytování se stravou viz program
•Lektorské vedení profesionálním cestovatelem a fotografem během celé expedice, místní průvodci
•Specielní permit pro vstup na Papuu
•Raja Ambat conservation fund – poplatek za vstup a pohyb na souostroví
•Vstupy a akce uvedené v programu
• “prasečí slavnosti” v údolí Baliem
•Pojištění CK proti úpadku – fotoexpedice je organizovaná společně s CK Stella

Cena nezahrnuje

Letenky (ceny závisí na času objednání, které vám zajistíme)
Praha – Jakarta a zpět kolem 23000Kč
Místní lety – současné ceny
Jakarta – Jayapura : USD 295
Jayapura – Wamena : USD 112
Wamena – Jayapura : USD 112
Jayapura – Sorong : USD 121
Sorong – Jakarta : USD 279
Pojištění – doporučujeme mít zajištěné cestovní pojištění
Případné vstupy a akce, které nejsou zmíněny v programu
Vizum
Nápoje, stravování neuvedené v programu

Ostatní informace

•Nejnáročnější je 3-denní trek s nosiči na lehko (5h chůze denně po cestách v údolí Baliem). Ubytovat se v hotelu ve Wameně není alternativa pro ty co chtějí poznat a fotografovat život domorodců a přírodu. Z Wameny pak projedeme autem to zajímavé za den.
•Kratší cesty do džungle – fotografování rajek
•Šnorchlování
Klima:
Tropické klima.Teploty se pohybují mezi 10ºC (horská centrální část Západní Papui v noci) do 30ºC na souostroví Raja Ambat za poledne. Možnost prudkých tropických srážek.
V řadě oblastí je možný výskyt malárie.
Co s sebou?
•Doporučené fotografické vybavení:
Zrcadlovka/bez­zrcadlovka s širokoúhlým objektivem typu 24–70mm nebo 16–35mm pro krajiny a reportáže na venkově, teleobjektiv typu 100–400mm pro fotografování zvířat, bude se hodit i makroobjektiv a náhradní tělo (nemusíte měnit objektivy). GOPRO nebo podvodní kompakt pro fotografování pod vodou. Cestovní stativ.
Oblečení do teplých krajů, včetně nepromokavého poncha
Svítilna, ideálně čelovka
Pevná obuv/lehké pohorky, náhradní lehká obuv, sandály do vody
Ochrana proti tropickému Slunci

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 125 800 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Západní Papua

16-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody, lidí a krajiny na druhém největším ostrově světa. Nová Guinea je přírodně součástí australského kontinentu. Na obtížně dostupný ostrov již proniká civilizace. Expedice kombinuje fotografování přírody korálových ostrovů Raja Ambat včetně světa pod vodou a vnitrozemí ostrova s jedinečnými kulturami domorodých kmenů v centrální části hlavního ostrova. Expedice se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Západní Papua nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů