Jak fotografovat zvířata v ZOO

Termíny kurzu

So 26. 10. 8:45 – 17:00
Jak fotografovat zvířata v ZOO
ZOO Praha
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 630 Kč
Objednat kurz
So 7. 12. 8:45 – 17:00
Jak fotografovat zvířata v ZOO
ZOO Praha
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 630 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Jak fotografovat zvířata v ZOO

Tento jednodenní workshop je pro začínající a středně pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit fotografovat zvířata v ZOO (kompozice) a zároveň se zdokonalit v ovládání své zrcadlovky/bez­zrcadlovky. Vyzkoušíte si různá nastavení svého fotoaparátu, tipy a triky pro lepší zachycení zvířat v odlišných světelných podmínkách a při různých omezeních spojenými s prostory a pozadím.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO Jak fotografovat zvířata v ZOO

Popis kurzu

Tento jednodenní workshop je pro začínající a středně pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit fotografovat zvířata v ZOO (kompozice) a zároveň se zdokonalit v ovládání své zrcadlovky/bez­zrcadlovky. Vyzkoušíte si různá nastavení svého fotoaparátu, tipy a triky pro lepší zachycení zvířat v odlišných světelných podmínkách a při různých omezeních spojenými s prostory a pozadím.
Každý, kdo s fotografováním zvířat začínal, nejprve navštívil nějakou zoologickou zahradu. Poznatky a zkušenosti ze ZOO se budou hodit při fotografování zvířat v přírodě i v jiných oborech fotografie.
Tento jednodenní kurz je určen pro začínající a mírně pokročilé fotografy. Jeho cílem je fotografování portrétu a pohybu zvířat v zajetí. Seznámíme se jak s nastavením fotoaparátu, tak volbou kompozice a úhlu záběru při pořizování snímků v ZOO.

 • Po ukončení fotografování zvířat se přesuneme do učebny FotoInstitutu, kde projdeme vybrané fotografie tak, abychom si ukázali chyby nebo co zlepšit.
 • Vstupné do ZOO je v ceně kurzu.

Program kurzu

 • Sraz bude u hlavního vstupu do ZOO.

Během fotografické procházky po ZOO probereme a vyzkoušíme:
• Jak fotografovat zvířata co nejpřirozeněji – práce s pozadím a rekvizitami ve výběhu
• Jak fotografovat v pavilonech a teráriích kde je málo světla
• Jak odstranit mříže a ploty
• Jak nafotit zvíře splývající s pozadím
• Jak se vypořádat s odlesky na skle
• Jak fotit rybičky v akváriích
• Jak na rychlá zvířata
• Jak mít zvířata ve správných barvách
V průběhu celého kurzu budeme také hledat netradiční pohledy na svěřence zoologické zahrady, aby se naše fotografie odlišily od snímků desítek tisíc ostatních návštěvníků.

Cena zahrnuje

Vstupné do ZOO

Ostatní informace

 • Doporučujeme digitální zrcadlovku/bez­zrcadlovku nebo kompakt s výměnnými objektivy a teleobjektiv nebo objektiv s větším zoomem. V případě kompaktních fotoaparátů volte přístroje s větším zoomem. Máte-li, využijete také portrétní objektiv, polarizační filtr a sluneční clonu.
 • Stativ lze využít, ale většinou není nutný. Blesk je zbytečný, většina zvířat v horších světelných podmínkách nesmí být fotografována s bleskem.
 • Pro výběr a zhodnocení fotografií doporučujeme vlastní notebook nebo ipad.
 • Ke svému fotoaparátu si nezapomeňte vzít náhradní baterii a dostatečně velkou paměťovou kartu

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 2 630 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 2 body

Platba

Jak fotografovat zvířata v ZOO

Tento jednodenní workshop je pro začínající a středně pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit fotografovat zvířata v ZOO (kompozice) a zároveň se zdokonalit v ovládání své zrcadlovky/bezzrcadlovky. Vyzkoušíte si různá nastavení svého fotoaparátu, tipy a triky pro lepší zachycení zvířat v odlišných světelných podmínkách a při různých omezeních spojenými s prostory a pozadím.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotografovat zvířata v ZOO nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů