Kostarika

Termíny kurzu

So 6. 9. – So 20. 9. 25
Kostarika
Kostarika
Účastníci: max. 7
Lektoři: Andrej Macenauer
125 800 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Kostarika

15-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody a krajiny v zemi s nesmírně rozmanitou přírodou. Od sopky ve výšce 2700m, přes národní parky v pásmu horských lesů po mangrovové porosty a nádherné pobřeží Tichého oceánu s tropickým pralesem na břehu.

Expedice se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Kostarika Kostarika Kostarika Kostarika Kostarika

Popis kurzu

15-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody a krajiny v zemi s nesmírně rozmanitou přírodou. Od sopky ve výšce 2700m, přes národní parky v pásmu horských lesů po mangrovové porosty a nádherné pobřeží Tichého oceánu s tropickým pralesem na břehu. Vyzkoušíme fotografování se šnorchlováním. Uvidíme břehy Mexického zálivu (Atlantik) i Tichého oceánu. Kostarika je zemí kávy a budeme fotografovat jak se pěstuje a zpracovává.

Expedice se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Program kurzu

 • Den 1: odlet z Prahy, přílet do San José, transfer do hotelu
 • Den 2: cesta do centrálního pohoří (S)

Po snídani vyrazíme do Centrálního pohoří (návštěva kávovníkové plantáže, proces zpracování kávy), vulkán Poas nad tropickým pralesem (nádherný barevný kráter se sirnými fumaroly), krátká cesta tropickým lesem k vodopádu La Paz. Uvnitř parku je také zahrada s kolibříky, serpentarium, zahrada s motýly nebo výstava tropických žab. Jednoduše ráj pro fotografování.

 • Den 3: Přejezd do národního parku Tortuguero (S, O, V)

Brzy ráno vyrazíme ze San José přes národní park Braulio Carrillo. Snídaně bude v restauraci, kde mají zahradu s motýly a tropickým rostlinstvem. Projedeme plantážemi banánů až k pobřeží Mexického zálivu. Lodí přejedeme kanály do naší lodže. Odpoledne navštívíme barevné městečko Tortuguero u jednoho z kanálů. Je zde i museum věnované ochraně mořských želv. Po návratu odpočinek u bazénu/baru.

 • Den 4: Národní park Tortuguero (S, O, V)

Brzy ráno vyrazíme lodí po kanálech, kde budeme fotografovat tropickou přírodu. Po obědě oficiálně volno (bazén/bar). V okolí ubytování jsou však pěkné stezky takže předpokládáme, že jakmile bude dobré světlo, vyrazíme fotografovat.

 • Den 5: Přejezd k vulkánu Arenal (S)

Převzetí auta, přejezd na sever. Koupání v horkých pramenech.

 • Den 6: Vulkán Arenal (S)

Ráno fotografování po cestách v pralese se zavěšenými mosty v různých úrovních obtížnosti. Občasné výhledy na vulkán. Velkou výhodou zde je, že se dostaneme velmi blízko k ptactvu a tropické flóře.
Odpoledne cesta s průvodcem v národním parku Arenal Volcano1968 k vyhaslé sopce Cerro Chato. Oblast byla odlesněna při výbuchu sopky v roce 1968. Často zde narazíme na vřešťany pláštíkové. Vyskytuje se zde i tzv. duhový tukan krátkozobý Ramphastos sulfuratus.

 • Den 7: Arenal Volcano / Monteverde (S)

Ráno fotografování krajiny cestou kolem přehrady Laguna de Arenal )(největší vodní plocha v zemi) (vodopád Viento Fresco), vodopád a kaskády. Zde si uděláme krátký výlet. Odpoledne dorazíme do horského městečka Monteverde, městečka , kdenarazíme na obyvatele s kovbojskými širáky.

 • Den 8: Deštný prales Monteverde (S)

V místě s obrovskou diversitou přírody (425 druhů ptáků např. kvesal chocholatý, tukani), 120 druhů savců (kočkovité šelmy, tapíři, opice…). V přísně chráněném ekosystému budeme fotografovat s průvodcem.

 • Den 9: Přejezd z Monteverde do národního parku Manuel Antonio (S)

Zajímavý přejezd z vnitrozemí k pobřeží Pacifiku.

 • Den 10: Národní park Manuel Antonio (S)

Cesta s průvodcem (asi 4 km) deštným pralesem k nádherné pláži (podle časopisu Forbes údajně jedné z nejkrásnějších na světě). Hodně příležitostí pro fotografování tropické přírody (opice, lenochodi, ptactvo, tropičtí motýli..).

 • Den 11: Příroda mangrovů v oblasti řeky Sierpe

V průběhu přejezdu z národního parku Manuel Antonio do národního parku Corcovado Mangrovové porosty
Early transfer to Sierpe Lock. Then, you will take boat trip down the Sierpe River viewing mangrove wetlands. Arrive at Rancho Corcovado, complementary cocktail before lunch. Afternoon is free to nature trails and the best beach spots. Overnight at Hotel Rancho Corcovado. (Meals: B, L, D)
Po snídani cesta s nosiči přes vesnice, řeku se závěsným mostem (5 –6h), na konci ve vesnici Sogokma na nás bude čekat auto, které nás odveze do hotelu ve Wameně

 • Den 12 : Národní park Corcovado (S, O, V)

Zde jsme vybrali trochu dobrodružnější cestu. Z naší lodže vyrazíme lodí asi 1h. Budeme přistávat na pláži (doporučujeme sandály). Dále bude následovat trochu divočejší terén v centru parku. Místo má obrovskou biologickou diversitu (výskyt všech kostarických druhů opic, tapíři, leguáni, lenochodi tříprstí, pekari páskovaný, velké množství rozličného tropického hmyzu.

 • Den 13: Potápění na ostrově Cano

Ostrov Cano leží v Tichém oceánu asi 20 kilometrů od pobřeží. Hlavním lákadlem je nádherný korálový útes s úžasnou podmořskou faunou (manty, mořské želvy, delfíni, kulohlavci, různé druhy žraloků, kanici, murény atd..). Fotoaparát pro fotografování pod vodou bude nutný.

 • Den 14: Přelet do San José (S)

Přelet do San José. Transfer to na mezinárodní letiště Juan Santamaria.

 • Den 15: odlet do Prahy
 • Den 16: přílet do Prahy

Ubytování

Kvalitní dvoulůžkové pokoje kategorie. Příplatek za jedno-lůžko v pokoji 16800 Kč.

Stravování

Stravování v ceně je označeno v programu. Ostatní stravování budeme řešit společně dle situace.

Doprava

Veškerá místní doprava v ceně (lodní, autem i místní let z Corcovada)
Cena mezinárodních letenek z Prahy do Kostariky není v ceně. Budou účtovány dle skutečnosti.

Cena zahrnuje

Ubytování
Stravu zmíněnou v programu
Místní dopravu v Kostarice
Lektorské vedení profesionálním cestovatelem a fotografem během celé expedice, místní průvodci v národních parcích Tortuguero, Cano island, Corcovado
Veškeré vstupy zmíněné v programu
Pojištění CK proti úpadku – fotoexpedice je organizovaná společně s CK Stella

Cena nezahrnuje

Letenky z Prahy do Kostariky (ceny závisí na času objednání, které vám zajistíme)
Praha – San Jose a zpět kolem 25000 Kč
Pojištění – doporučujeme mít zajištěné cestovní pojištění
Případné vstupy a akce, které nejsou zmíněny v programu
Nápoje, stravování neuvedené v programu
Akce mimo program dohodnuté účastníky na místě

Ostatní informace

Náročnost:
Program není fyzicky náročný. Chození po cestách s fotografickou technikou do cca 8 km.
Šnorchlování
Klima:
Tropické klima. Teploty se pohybují na mezi 20–30ºC. Možnost prudkých tropických srážek.
Riziko malárie je nízké. V každém případě se vždy doporučuje prevence proti komárů.
Co s sebou?

 • Doporučené fotografické vybavení:

Zrcadlovka/bez­zrcadlovka s širokoúhlým objektivem typu 24–70mm nebo 16–35mm pro krajiny a reportáže na venkově, teleobjektiv typu 100–400mm pro fotografování zvířat, bude se hodit i makroobjektiv a náhradní tělo (nemusíte měnit objektivy). GOPRO nebo podvodní kompakt pro fotografování pod vodou. Cestovní stativ.

 • Oblečení do teplých krajů, včetně nepromokavého poncha
 • Svítilna, ideálně čelovka
 • Pevná obuv/lehké pohorky, náhradní lehká obuv, sandály do vody
 • Ochrana proti tropickému Slunci

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 125 800 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Kostarika

15-denní fotoexpedice v malé skupině fotografů je zaměřená na fotografování tropické přírody a krajiny v zemi s nesmírně rozmanitou přírodou. Od sopky ve výšce 2700m, přes národní parky v pásmu horských lesů po mangrovové porosty a nádherné pobřeží Tichého oceánu s tropickým pralesem na břehu. Expedice se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kostarika nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů