Zoner Photo Studio - kompletně

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Zoner Photo Studio - kompletně

Tento jednodenní kurz je zaměřen na upevnění základů Zoner Photo Studio X, rovněž budou probrány pokročilé funkce. Pokud již se ZPS pracujete a chcete se naučit užitečné pokročilé techniky, tipy a triky, můžete tak učinit v malé skupině.

Popis kurzu

Tento praktický kurz je zaměřen na nejpodstatnější funkce a možnosti Zoner Photo Studio X (a dalších verzí). Pokud již se ZPS pracujete, máte možnost si na tomto kurzu základy upevnit a objevit i nové možnosti tohoto programu pro správu a zpracování fotografií. Programu se budeme věnovat kompletně, probereme proto i správu, i úpravy fotografií. Vše si prakticky vyzkoušíte v nejnovější verzi programu Zoner Photostudio, výhodou je učebna vybavená počítači a příslušným softwarem.

Program kurzu

Cíl a obsah

 1. Uživatelského prostředí Zoneru, moduly, import fotografií a jejich třídění.
 2. Modul správce a jeho možnosti, záloha originálu, hodnocení, informace ve fotografii.
 3. GPS údaje a mapa, hromadné přejmenovávaní a úpravy fotografií.
 4. Do čeho ukládat fotografie, výhody a nevýhody formátů.
 5. Formát RAW a práce s modulem Vyvolat.
 6. Základní úpravy v editoru, ořez, narovnání horizontu, otočení, zmenšení.
 7. Světlost, kontrast a úpravy barev.
 8. Retušování fotografií, deformace, redukce červených očí, lokální úpravy, přechodový filtr.
 9. Výběry a jejich využití ve fotografiích.
 10. Doostření, rozmazání, redukce šumu. Práce s textem.
 11. Základy práce s vrstvami a jejich filozofie.

Na základě vývoje Zoner Photo Studio X jsme připravili dva navazující kurzy pro úpravy fotografií v Zoner PhotoStudio:
Zoner Photo Studio – kompletně (tento kurz)
Zoner X vrstvy, masky, RAW, který volně navazuje a můžete se přihlásit zde: – https://www.fotoinstitut.cz/215/

Profil účastníka kurzu
Kurz je určen všem zájemcům, kteří mají základní zkušenosti s prací na PC. Pracovat se bude v malé skupině.

Ostatní informace

Přednosti kurzu

 • akreditované školicí středisko Zoner Photo Studio
 • malý počet účastníků v kurzu
 • důraz na praktické zkušenosti
 • individuální přístup lektora
 • komorní prostředí fotoateliéru a učebny
 • přátelská a uvolněná atmosféra

Co si vzít sebou:

 • Vlastní notebook vybavený softwarem ZPS, možnost využití PC v učebně.

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA, proběhne pauza na oběd (v nedaleké restauraci, není povinné a není v ceně).
Možno si přinést svačinu/pití

Zoner Photo Studio - kompletně

Tento jednodenní kurz je zaměřen na upevnění základů Zoner Photo Studio X, rovněž budou probrány pokročilé funkce. Pokud již se ZPS pracujete a chcete se naučit užitečné pokročilé techniky, tipy a triky, můžete tak učinit v malé skupině.

Navazující
kurzy

Zoner: VRSTVY, MASKY, RAW

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Zoner Photo Studio - kompletně nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů