(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR

Termíny kurzu

So 17. 3. 14:00 – Ne 18. 3. 15:00 Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR 2 280 Kč
So 17. 3. 14:00 – Ne 18. 3. 15:00 Praha 6, Na Čihadle 33
Lektoři: Kamil Varga
Účastníci: max 10 Objednat kurz
2 280 Kč Objednat kurz

Kurz je zahájen ve FotoInstitut.cz, Na Čihadle 33, Praha 6 v sobotu ve 14h. Počítejte, že v sobotu končí noční fotografování s posledním metrem, tj. před půlnocí. V neděli kurz probíhá v čase 10-15h. Kurz zahrnuje i následnou postprodukci- úprava RAW. PROGRAM: NOČNÍ FOTOGRAFIE. Praktické fotografování. Fotografování architektury - Praha. HDR. Pravidla a nastavení fotoaparátu. Následná postprodukce- úprava RAW

So 6. 10. 14:00 – Ne 7. 10. 15:00 Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR 2 480 Kč
So 6. 10. 14:00 – Ne 7. 10. 15:00 Praha 6, Na Čihadle 33
Lektoři: Kamil Varga
Účastníci: max 10 Objednat kurz
2 480 Kč Objednat kurz

Kurz je zahájen ve FotoInstitut.cz, Na Čihadle 33, Praha 6 v sobotu ve 14h. Počítejte, že v sobotu končí noční fotografování s posledním metrem, tj. před půlnocí. V neděli kurz probíhá v čase 10-15h. Kurz zahrnuje i následnou postprodukci - úprava RAW, noční fotografie, HDR.

Krátký popis kurzu

Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně nastavit expozici při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy. Ukážeme si také, co je HDR a jak nastavit fotoaparát.

Lektoři

Kamil Varga
Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna…

Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR

Popis kurzu

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně ovládat a nastavit fotoaparát při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy v noci. Ukážeme si, jak nastavit a fotit HDR. Druhý den bude výklad, jak upravit tento typ fotografií – vyvolání z RAWu, HDR a Nik collection. Současně proběhne výběr a hodnocení pořízených snímků.

Kurz je určen všem zájemcům – začátečníkům i pokročilým. Důraz je kladen na praktické fotografování v noci. Po krátké teorii v učebně FotoInstitutu následuje praxe – fotografování se stativem v noční Praze. Fotit budeme především architekturu (moderní stavby, historické památky, noční architektura) – doplněno světly lamp, aut, tramvají, lidmi.

V neděli je nejprve probrána teorie vyvolání fotografie z RAWu, HDR v Nik collection, kterou si následně procvičí každý na našich počítačích.

Program kurzu

1. den

 • Úvod do teorie fotografování architektury
 • Pravidla a nastavení fotoaparátu pro noční fotografování
 • Fotografování v exteriéru – architektura večer a v noci, dráhy světel na dlouhé časy

2. den

 • Postprodukce- úprava RAW v Zoner Photostudio nebo Photoshop, následně Nik collection (HDR)
 • Výběr a hodnocení snímků

Ostatní informace

 • Fototechnika: Vhodný je digitální fotoaparát. Objektiv doporučujeme základní cca 24–70mm (fullframe, na APS-C DSLR cca 17–55mm), na detaily může být i teleobjektiv (okolo 200mm), použijete i široký objektiv. Záleží na vaší výbavě. Nejlépe fotit tím, co znáte.
 • Na noční fotografování je nutný stativ! Vhodná je dálková spoušť.
 • Doporučujeme teplé oblečení. V noci je chladněji a při focení se často stojí dlouho na jednom místě.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 2 280 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 2 body

Platba
Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně nastavit expozici při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy. Ukážeme si také, co je HDR a jak nastavit fotoaparát.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotit noční architekturu v Praze. HDR nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů