(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně nastavit expozici při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy. Ukážeme si také, co je HDR a jak nastavit fotoaparát.

Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR

Popis kurzu

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně ovládat a nastavit fotoaparát při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy v noci. Ukážeme si, jak nastavit a fotit HDR. Druhý den bude výklad, jak upravit tento typ fotografií – vyvolání z RAWu, HDR a Nik collection. Současně proběhne výběr a hodnocení pořízených snímků.

Kurz je určen všem zájemcům – začátečníkům i pokročilým. Důraz je kladen na praktické fotografování v noci. Po krátké teorii v učebně FotoInstitutu následuje praxe – fotografování se stativem v noční Praze. Fotit budeme především architekturu (moderní stavby, historické památky, noční architektura) – doplněno světly lamp, aut, tramvají, lidmi.

V neděli je nejprve probrána teorie vyvolání fotografie z RAWu, HDR v Nik collection, kterou si následně procvičí každý na našich počítačích.

Program kurzu

1. den

 • Úvod do teorie fotografování architektury
 • Pravidla a nastavení fotoaparátu pro noční fotografování
 • Fotografování v exteriéru – architektura večer a v noci, dráhy světel na dlouhé časy

2. den

 • Postprodukce- úprava RAW v Zoner Photostudio nebo Photoshop, následně Nik collection (HDR)
 • Výběr a hodnocení snímků

Ostatní informace

 • Fototechnika: Vhodný je digitální fotoaparát. Objektiv doporučujeme základní cca 24–70mm (fullframe, na APS-C DSLR cca 17–55mm), na detaily může být i teleobjektiv (okolo 200mm), použijete i široký objektiv. Záleží na vaší výbavě. Nejlépe fotit tím, co znáte.
 • Na noční fotografování je nutný stativ! Vhodná je dálková spoušť.
 • Doporučujeme teplé oblečení. V noci je chladněji a při focení se často stojí dlouho na jednom místě.
Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR

Workshop na téma noční fotografie má za cíl naučit se správně nastavit expozici při nočním fotografování. Je zaměřen na architekturu Prahy. Ukážeme si také, co je HDR a jak nastavit fotoaparát.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kurz Noční fotografování Prahy. Architektura. HDR nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů