Intenzivní kurz fotografování

Termíny kurzu

Pá 21. 6. – Út 25. 6. 19:00 – 13:00
Intenzivní kurz fotografování
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 11
Lektoři: Andrej Macenauer
7 400 Kč
Objednat kurz
Pá 27. 9. – Út 1. 10. 19:00 – 13:00
Intenzivní kurz fotografování
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
7 400 Kč
Objednat kurz
Pá 1. 11. – Út 5. 11. 19:00 – 13:00
Intenzivní kurz fotografování
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
7 400 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Intenzivní kurz fotografování

5-denní intenzivní kurz fotografování vás seznámí se základy, které by měl každý fotograf znát – ovládání fotoaparátu, portrét, krajina, úpravy fotografií aj. Předností je malá skupina, hodně praxe v šumavské přírodě a v ateliéru. Určeno pro začínající i středně pokročilé fotografy, základnu má v moderním Domě fotografů.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování Intenzivní kurz fotografování

Popis kurzu

 • Cílem intenzivního kurzu je naučit se desatero, které by měl každý fotograf znát. Projdeme společně oblast fototechniky, naučíme se ovládat náš fotoaparát a procvičíme pojmy jako expozice a kompozice. Největší část je věnována praxi, zde se budeme podrobněji věnovat zvláště krajině, portrétu, architektuře a reportážní fotografii. Účastníky naučíme pracovat se světly ve studiu, ale hlavně s přirozeným světlem.
 • Součástí „Letního intenzivního kurzu fotografování“ jsou každodenní diskuze s lektorem a hodnocení pořízených fotografií.
 • Výhodou vícedenního soustředění lidí se stejným zájmem a pod vedením odborníka je možnost hlubšího ponoření do probírané látky a tím i lepšího průniku do tajů fotografie. Důležitá je zde zpětná vazba – každodenní hodnocení nafocených úlovků.
 • Kurz je určen začínajícím i mírně pokročilým fotografům. I těm, kteří si pořídili v nedávné době první zrcadlovku nebo se rozhodují, zda si ji zakoupit.
 • Kurz má tyto části:

Přehled fotoaparátů, nastavení fotoaparátu, ISO, čas, clona
Nastavení expozice v různých situacích
Ohnisková vzdálenost objektivů a její využití
Kompozice a praktické ukázky zajímavých scén
Portrét v exteriéru a v interiéru
Reportážní fotografie
Krajinářská fotografie
Základní úpravy fotografií v grafickém editoru
Výběr a hodnocení pořízených fotografií
Příprava fotografie na tisk

Program kurzu

 • 1. den

19:00 – 20:00 Příjezd. Ubytování. Individuálně večeře.
20:00 – 22:00 Uvítání. Seznámení s programem. Diskuze, evt. hodnocení dovezených fotografií (každý účastník nejvíce 10 fotografií)

 • 2. den: Desatero každého fotografa.

Dopoledne trocha teorie: Volba expozice. Příklady kompozice. Aneb správné nastavení fotoaparátu a výběr vhodného objektivu.
K tomu patří i správné rozvržení prvků ve fotografii.
Odpoledne: Fotografický workshop – prakticky si procvičíme probranou látku v okolí Kašperských Hor.

 • 3. den: Krajinářská fotografie. Architektura.

Krátká teorie. Základy pro krajinářskou fotografii a architekturu. Detail vers celek. Dlouhé vers krátké časy při fotografování vody. Filtry.
Následně vyrazíme na FOTOvýlet podél řeky Vydry a do oblasti vysoké Šumavy. Večerní fotografovní architektury v Kašperských Horách (modrá hodinka, noc)

 • 4. den: Portrét / Reportážní portrét

Teorie a praktická cvičení. Pravidla při fotografování portrétu. Práce se světlem přirozeným, umělým, s odrazkou. Praktické fotografování.

 • 5. den: Základní úpravy fotografií

8:00 – 09:00 Snídaně
9:00 – 12:00 Probereme základní úpravy fotografií a prakticky aplikujeme na nafocených snímcích. Proběhne výběr fotografií a diskuze nad nimi.
12:00 – 13:00 Ukončení kurzu. Oběd

Den má zhruba následující rozvrh, může být však změněn na základě počasí – fotografování východů, západů, evt. noční fotografování.
8:00 – 09:00 Snídaně
9:00 – 12:00 Dopolední program – často teoretická příprava
12:00 – 13:00 Oběd.
13:00 – 19:00 Praktická cvičení v terénu
19:00 – 20:00 Večeře
20:00 – 24:00 Výběr a hodnocení pořízených fotografií / noční fotografování

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení. Více o Domu fotografů zde: https://www.fotoaparat.cz/clanek/998/dum-fotografu-fotoinstitut-cz-na-sumave/

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze Zličína).

Ostatní informace

 • Vhodná je digitální bez/zrcadlovka, čili digitální fotoaparát s výměnnými objektivy či kompaktní fotoaparát, který má expoziční režimy P, A, S, M.
 • Vhodné jsou filtry – polarizační, ND filtry
 • Nutný je stativ

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 7 400 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Intenzivní kurz fotografování

5-denní intenzivní kurz fotografování vás seznámí se základy, které by měl každý fotograf znát - ovládání fotoaparátu, portrét, krajina, úpravy fotografií aj. Předností je malá skupina, hodně praxe v šumavské přírodě a v ateliéru. Určeno pro začínající i středně pokročilé fotografy, základnu má v moderním Domě fotografů.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Intenzivní kurz fotografování nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů