Fotoškola - základy fotografování pro každého

Termíny kurzu

Ne 22. 9. 9:00 – 16:00
Fotoškola - základy fotografování pro každého
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 300 Kč
Objednat kurz
Ne 24. 11. 9:00 – 16:00
Fotoškola - základy fotografování pro každého
Praha 4, Malenická 1791
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 300 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Fotoškola - základy fotografování pro každého

Jednodenní kurz je určen pro začínající fotografy a pro každý typ fotoaparátu – zrcadlovky, bezzrcadlovky i kompakty. Ukážeme si, jak si nastavit fotoaparát v různých situacích, procvičíme si, jak zdůraznit na fotografii objekt, který fotíme. Začneme teorií, kterou si poté prakticky procvičíme.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Fotoškola - základy fotografování pro každého Fotoškola - základy fotografování pro každého Fotoškola - základy fotografování pro každého Fotoškola - základy fotografování pro každého

Popis kurzu

Tento jednodenní kurz je určen pro začínající fotografy a pro každý typ fotoaparátu – zrcadlovky, bezzrcadlovky i pokročilé kompakty.
Nabízíme kurz, v němž si shrnete základy, které by měl každý fotograf znát.

Program kurzu

První hodiny jsou věnovány teorii, poté začneme s praktickým procvičováním:

 • Ovládání fotoaparátu
 • Ukážeme si, jak prakticky nastavíte svůj fotoaparát v různých situacích
 • Vysvětlíme si, co je expoziční trojúhelník (ISO, CLONA, ČAS)
 • Procvičíte si, jak zdůraznit na fotografii objekt, který fotíte
 • Prakticky si nastavíte svůj fotoaparát pro různé situace – budete fotit dle zadání lektora
 • S lektorem budete své fotografie i nastavení diskutovat

Cíl a obsah

Probereme společně 2 základní bloky:

 • 1. blok – teorie

Jak nastavit hodnoty na fotoaparátu pro základní situace (portrét, krajina, noční foto, sport, zvířata, makro)
Probereme a procvičíme expoziční trojúhelník: ISO, CLONA, ČAS
Jak nejlépe umístit objekt, aby byla fotografie zajímavá
Jak rozostřit pozadí a kdy ho mít ostré
Jak fotit, abychom zaujali diváka
Jak pořídit ostré fotografie

 • 2. blok – praktická cvičení

Procvičíme si základní nastavení našeho fotoaparátu
Nafotíme několik úkolů – umístění objektu, rozostření pozadí, pohyb
Ukážeme si časté fotografické chyby a jejich nápravu
S lektorem budete své fotografie i dotazy diskutovat

Ostatní informace

Doporučená fototechnika a příslušenství:

 • Digitální fotoaparát, nejlépe ten svůj, který se chcete naučit ovládat.
 • Ke svému fotoaparátu si nezapomeňte vzít nabité baterie a paměťovou kartu.

PŘEDCHOZÍ ZNALOSTI fotografování ani ovládání techniky zde NEJSOU POTŘEBA.
Kurz je vhodný hlavně pro ZAČÍNAJÍCÍ FOTOGRAFY a hlavně pro KAŽDÝ TYP FOTOAPARÁTU. Máte-li digitální zrcadlovku, bezzrcadlovku nebo pokročilý kompakt (obsahující režimy P/A/S/M pro práci s časem a clonou), naučíte se využít jeho možností. Vlastníte-li automatický fotoaparát bez pokročilých funkcí, zjistíte, jak „zneužít“ automatiku a vytvořit tak netradiční fotografie.
Pracovat budeme pod vedením lektora v MALÝCH SKUPINÁCH – maximálně 9–10 fotografů.
Výhodou je, že po teorii následují PRAKTICKÁ CVIČENÍ.
DISKUZE S LEKTOREM vás posune o velký krok vpřed.
Řekneme si rovněž několik RAD A TIPŮ, jak je využít v praxi.

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA, proběhne pauza na oběd (v nedaleké restauraci, není povinné a není v ceně)
Svačinu nebo pití doporučujeme.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 2 300 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 2 body

Platba

Fotoškola - základy fotografování pro každého

Jednodenní kurz je určen pro začínající fotografy a pro každý typ fotoaparátu - zrcadlovky, bezzrcadlovky i kompakty. Ukážeme si, jak si nastavit fotoaparát v různých situacích, procvičíme si, jak zdůraznit na fotografii objekt, který fotíme. Začneme teorií, kterou si poté prakticky procvičíme.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoškola - základy fotografování pro každého nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů