Portrét a různé typy svícení v ateliéru

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Portrét a různé typy svícení v ateliéru

Nutným předpokladem pro vznik dobrých fotografií v ateliéru je znalost práce se studiovou technikou. Hlavním cílem tohoto kurzu je seznámit se s ovládáním studiových blesků, trvalých světel, a dalšího studiového vybavení.

Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru Portrét a různé typy svícení v ateliéru

Popis kurzu

Nutným předpokladem pro vznik dobrých fotografií v ateliéru je znalost práce se studiovou technikou. Hlavním cílem tohoto kurzu je seznámit se s ovládáním studiových blesků, trvalých světel, a dalšího studiového vybavení.
Porozumět studiové technice může být pro začátečníka náročné. Přitom právě na zvládnutí této techniky závisí kvalita výsledných fotografií. Možnosti, které nabízí současná technika, jsou široké, je proto škoda jich nevyužít.
Celodenní kurz pak pokračuje odpoledne praktickým procvičením různých možností svícení.

Kurz je určen: pro fotografy, kteří mají malé nebo žádné zkušenosti s prací se studiovou/zábles­kovou technikou. Vhodným předpokladem je alespoň základní znalost ovládání fotoaparátu.

Program kurzu

 • Zvládnutí základního ovládání studiových blesků a trvalých světel
 • Pochopení základních zákonitostí při práci v ateliéru a vysvětlení funkce nejobvyklejšího příslušenství (reflektory, deštníky, softboxy, odrazky…).
 • Naučit se, jak nastavit váš fotoaparát a jak jím odpalovat blesky, i jak probíhá základní práce v ateliéru.
 • Výuka bude probíhat ve fotografickém studiu FotoInstitut.cz s využitím profesionální studiové techniky nejvyšší řady Digital PRO X firmy Fomei.
 • Ve druhé části celodenního kurzu si každý vyzkouší použití světel.

Ostatní informace

 • Doporučená fototechnika a příslušenství: Digitální fotoaparát, vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát s běžnými sáňkami na blesk.
Portrét a různé typy svícení v ateliéru

Nutným předpokladem pro vznik dobrých fotografií v ateliéru je znalost práce se studiovou technikou. Hlavním cílem tohoto kurzu je seznámit se s ovládáním studiových blesků, trvalých světel, a dalšího studiového vybavení.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Portrét a různé typy svícení v ateliéru nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů