(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Články

Zpráva ze Setkání fotografů 1. a 2.11.2008 v Praze
Zpráva ze Setkání fotografů 1. a 2.11.2008 v Praze
10. 11. 2008

Zhruba čtyřista profesionálních i amatérských fotografů přišlo na již sedmé celorepublikové Setkání fotografů, které o víkendu 1. a 2. listopadu uspořádal Fotoaparát.cz v Praze na Chodově. Setkání bylo co do programu zatím nejbohatší, nabídlo cestopisné přednášky, prezentace fotografické techniky, workshopy i tisk.

Celý článek
Zpráva z workshopu Fotografování dun v Polsku 2007
Zpráva z workshopu Fotografování dun v Polsku 2007
4. 7. 2007

V sobotu devátého června jsme vyrazili již podruhé na fotografický workshop k pobřeží Baltu do polské oblasti Leba. Fotografovalo se na dunách, pobřeží moře, v přístavech, detaily, polocelky, celky, vyzkoušeli jsme i zajímavé trechniky jako flashování. Zprávu z workshopu najdete v článku.

Celý článek
Zpráva z WS Krajina
Zpráva z WS Krajina
12. 7. 2006

FotoAparát.cz pod vedením Rudolfa Junga uskutečnil koncem května workshop věnovaný fotografování krajiny, konkrétně Vysočiny v okolí Nového Města na Moravě. Ve zprávě z této akce si můžete přečíst, jaké to bylo...

Celý článek
Zpráva ze Setkání fotografů 2006 v Praze
Zpráva ze Setkání fotografů 2006 v Praze
24. 1. 2006

Turnikety prvního Setkání fotografů 2006 v Praze prošlo v sobotu přes tři sta lidí. Nepřetržitých dvanáct hodin diskuzí a přednášek o fotografování a fototechnice probíhalo v budově Švehlovy sokolovny v pátek a sobotu 20. a 21. ledna 2006. Přečtěte si článek a prohlédněte fotografie, pokud se chcete zúčastnit příště. Vám, kteří…

Celý článek
Kamil Varga: Luminografie
Kamil Varga: Luminografie
20. 5. 2005

Kamil Varga patří mezi naše přední fotografy, kteří se zabývají luminografií. Co je luminografie? Jaký si vybrat model? Jaké byly začátky? Povídali jsme si s profesionálním fotografem Kamilem Vargou, absolventem FAMU u profesora Šmoka.

Celý článek
Expedice Severní Nosko 2000
Expedice Severní Nosko 2000
10. 9. 2000

V případě, že máte alespoň měsíc volného času a nějaký samohyb, je to příležitost vydat se někam daleko. My jsme se rozhodli pro polární oblasti Norska. V první části je popsána trasa a fotografické vybavení.

Celý článek

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů