(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni

Termíny kurzu

Čt 2. 9. 15:00 – Út 7. 9. 3:00 FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni 19 900 Kč
Čt 2. 9. 15:00 – Út 7. 9. 3:00 Helgoland (Německo, ostrov) Účastníci: max 8 Objednat kurz
19 900 Kč Objednat kurz

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni

5-denní FotoExpedice na ostrov v Severním moři, kde jsou v dosahu tuleni i terejové a je zde možnost je fotografovat v jejich přirozeném prostředí. Fotit budeme jak zvířata v pohybu, tak jejich portréty a to za různého světla. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Lektoři

Helena Macenauerová
Helena Macenauerová

Zkušená fotografka Helena Macenauerová se věnuje především fotografii krajiny a lidí na cestách. Ve FotoInstitut.cz je akreditovanou osobou pro zkoušky rekvalifikačního studia Portrétní fotograf a…

FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni

Popis kurzu

Fotografický workshop na jedinečný ostrov v Severním moři, kde jsou terejové a tuleni na dosah a je zde možnost je fotografovat v jejich přirozeném prostředí. Fotit budeme jak zvířata v pohybu, tak jejich portréty a to za různého světla.
Na ostrovech Helgoland a Dune, kam pojedeme, žijí: terej bílý, tuleň obecný, tuleň kuželozubý, ústřičník velký, kajka mořská, alkoun úzkozobý, racek stříbřitý.
Ostrov je zhruba 1km2 velký a velmi fotogenický. Část workshopu bude rovněž věnována fotografování krajiny, přístavu, pobřeží, moře – skály, útesy,…
Na ostrov pojedeme katamaránem z německého přístavu, kam se dopravíme auty z Prahy.
V článku Václava Markvarta: Terejové a tuleni na dosah (https://www.fotoaparat.cz/clanek/1172/helgoland-ostrov-tulenu-a-tereju-11358/) si můžete prohlédnout krásné fotografie a přečíst zkušenosti s fotografováním zvířat a ptáků na naší fotoexpedici v roce 2013 přímo od účastníka. Více fotografií pak najdete také na Facebook CK Fotoatlas.

Program kurzu

1.den: Odjezd z Prahy okolo 16–17hodiny. Příjezd na ubytování v Německu kolem půlnoci.
2.den: Přejezd do přístavu Cuxhaven. Odjezd trajektem na ostrov, ubytování v hotelu, fotografování terejů na hnízdní skále.
3.den: Ráno odjezd na ostrov Duna a zde fotografování tuleňů.
4.den: Fotografování ptáků a útesů na ostrově Helgoland.
5.den: Fotografování humřích domků. Odpoledne odjezd trajektem do Cuxhavenu a z Cuxhavenu noční přejezd do Prahy.
6.den: Příjezd v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje v hotelu se snídaní

Stravování

Snídaně jsou zajištěny v hotelu a jsou v ceně. Obědy, večeře, svačinu lze na místě zakoupit, není v ceně.

Doprava

Auty do německého přístavu, odtud trajektem na ostrov, na Helgolandu pěšky

Cena zahrnuje

 • Doprava auty z Prahy do Cuxhavenu a zpět
 • Doprava trajektem
 • Ubytování (2–3 lůžkové pokoje)
 • Snídaně
 • Profesionální fotograf a průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Stravování kromě snídaně

Ostatní informace

Počasí na ostrově bývá velmi nestabilní, proto doporučujeme teplé a neprofouknutelné oblečení, dobré boty a rukavice.
Ostrov je bezcelní zóna, a proto je tam velmi výhodné nakoupit.
Moře může být bouřlivější, a proto se vám může udělat nevolno, je dobré si vzít s sebou kinedril pro případ větších vln.
Na trajekt je možno brát pouze zavazadlo do 20 kg.
Fotoaparát je možno si vzít na palubu trajektu do příručního zavazadla max. 8kg.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 19 900 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni

5-denní FotoExpedice na ostrov v Severním moři, kde jsou v dosahu tuleni i terejové a je zde možnost je fotografovat v jejich přirozeném prostředí. Fotit budeme jak zvířata v pohybu, tak jejich portréty a to za různého světla. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Helgoland - terejové a tuleni nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů