Kreativní portrét, fotokurz v Praze

Termíny kurzu

So 7. 12. 9:00 – 17:00
Kreativní portrét, fotokurz v Praze
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 8
Lektoři: Mili Kosinová
3 550 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Kreativní portrét, fotokurz v Praze

Dozvíte se, co znamená tajemný název „fine art“, jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu v ateliéru.
Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů i modelek. Styling, make-up a rekvizity zajištěny. Na závěr lekorka předvede krátce postprodukci.

Lektoři

Mili Kosinová
Mili Kosinová

Mili se zaměřuje na portrétní fotografii od svých fotografických začátků. Nejčastěji se věnuje kreativním portrétům a ráda zamíří i do moderního lifestylu a rodinné fotografie. Styl fine art je ale…

Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze Kreativní portrét, fotokurz v Praze

Popis kurzu

Úvodem se dozvíte, co znamená tajemný název „fine art“. Ukážeme si, jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu ve studiu.
Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů i modelek. Styling, make-up a rekvizity zajištěny.
Tento kurz je věnován především praktickému fotografování „Fine Art portrétu (1den)“. Na něj navazuje celodenní kurz, kde se naučíte tyto fotografie upravovat a jehož náplní jsou po celý den „FINE ART úpravy ve Photoshopu (1den)“. Pokud se rozhodnete navštívit oba tyto dny (focení a úpravy) "FINE ART portrét, 2dny“ získáte slevu 500 Kč. Výhodou je malá skupina, max 6 účastníků.

Program kurzu

Trocha teorie:

 • Co je „fine art“ a kdo jsou jeho představitelé
 • Jak si připravit scénu
 • Nejčastější svícení ve studiu
 • Jak pózovat modelku
 • Tipy a triky

Praktické focení:

 • Práce se záblesky, s odrazkou
 • Pózování, styling
 • Komunikace s modelkou
 • Vytvoření vlastní scény

Na závěr lektorka předvede postup FINE ART úpravy v rozsahu max 2h:

 • camera raw/lightroom – základní úprava a dále v ps
 • základní retuš pozadí a pleti
 • hlavní retuš přes horní propust a masku
 • nástroje zesvětlení a ztmavení (dodge and blur)
 • horní propust a lineární světlo – malovaný efekt

Praktické úpravy fineart fotografií nejsou součástí tohoto jednodenního kurzu, neboť si zaslouží pečlivý výklad a společný trénink na celý den. A tak jsme pro Vás připravili celodenní kurz „FINE ART úpravy ve Photoshopu, 1den“ věnovaný pouze úpravám, kde se dozvíte něco o základních retušovacích nástrojích, a následně praktický postup úpravy fine art na několika fotografiích. Ze druhého dne si každý navíc odnese zpracovaný postup v pdf formátu.
Pokud se rozhodnete absolvovat oba jednodenní kurzy "FINE ART portrét, 2dny“: 1.den: praktické fotografování a 2.den úpravy fotografií, získáte slevu 500 Kč.

Stravování

Oběd je zajištěn v blízké pizerii (není v ceně). Voda, káva, čaj na místě zdarma.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 3 550 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 3 body

Platba

Kreativní portrét, fotokurz v Praze

Dozvíte se, co znamená tajemný název "fine art", jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu v ateliéru. Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů i modelek. Styling, make-up a rekvizity zajištěny. Na závěr lekorka předvede krátce postprodukci.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kreativní portrét, fotokurz v Praze nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů