Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze

Termíny kurzu

So 7. 12. – Ne 8. 12. 9:00 – 17:00
Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 8
Lektoři: Mili Kosinová
5 500 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze

Během tohoto 2-denního kurzu si první den prakticky na fotíte fine art portrét ve studiu a druhý den se naučíte, jak tyto fotografie správně upravit. Dozvíte se, co znamená tajemný název „fine art“, jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu ve studiu. Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů. Styling, make-up a rekvizity zajištěny. Druhý den se naučíte, jak tuto fotografii správně upravit, aby model byl spokojen.

Lektoři

Mili Kosinová
Mili Kosinová

Mili se zaměřuje na portrétní fotografii od svých fotografických začátků. Nejčastěji se věnuje kreativním portrétům a ráda zamíří i do moderního lifestylu a rodinné fotografie. Styl fine art je ale…

Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze

Popis kurzu

Během tohoto 2-denního kurzu si první den prakticky nafotíte FINE ART PORTRÉT ve studiu a druhý den se naučíte, jak tyto fotografie správně UPRAVIT. Dozvíte se, co znamená tajemný název „fine art“, jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu ve studiu. Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů i modelek. Styling, make-up a rekvizity zajištěny. Druhý den se naučíte, jak tuto fotografii správně upravit, aby model byl spokojen. Praktické fotografování i úpravy fotografií probíhají v malé skupině.

Program kurzu

**1. den:

 • Dozvíte, co znamená tajemný název „fine art“. Ukážeme si, jak koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu ve studiu.

Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů i modelů. Styling, make-up a rekvizity zajištěny.

**2. den:
V Adobe Photoshop projdeme nejprve základní retušovací nástroje pro portrét, a následně se prakticky naučíte speciální postup pro úpravy fine art na několika fotografiích. Ukážeme si, jak upravovat fotografii jako celek, jak retušovat pleť a hlavní motiv fotografie tak, abyste ještě více zdůraznili jedinečnost potrétované osoby. Naučíte se dva nejčastější postupy typické pro styl „fine art“. Začneme tou jednodušší úpravou přes „horní propust“ a skončíme náročnější metodou „frekvenční separace“.

** Program podrobně:
** 1. den

 • Teoretický úvod: Co je „fine art“, jak si připravit scénu, jak vytvořit krásný portrét
 • Praktické focení: práce se záblesky, pózování, styling, vytvoření vlastní scény
 • Vyzkoušíte si několik různých stylů i modelů (styling, make-up a rekvizity zajištěny)
 • Na závěr lektorka předvede /max 2hodiny), jak fine art foto upravit.

** 2. den: na několika fotografiích se prakticky naučíte (domů si odnesete návod na postup od lektorky):

 • hrubé retuše portrétu a pozadí
 • použití některých důležitých úprav na vrstvě u portrétu (křivky, živost, sytost)
 • jak použít na portrétu některé z filtrů (Gaussovské rozostření, horní propust)
 • hlubší práci s vrstvami a maskami
 • správný portup pro filtr horní propust
 • frekvenční separace

Stravování

Oběd je zajištěn v blízké pizzerii. Na místě je zdarma káva, čaj, voda.

Ostatní informace

 • Pro 2.den – část úpravy ve Photoshopu je potřeba znát základní nástroje na levém panelu programu Photoshop a alespoň okrajově práci s vrstvami a maskami.
 • Pracuje se na vlastních počítačích, doporučujeme Photoshop CC (poslední verze).

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 5 500 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 5 bodů

Platba

Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze

Během tohoto 2-denního kurzu si první den prakticky na fotíte fine art portrét ve studiu a druhý den se naučíte, jak tyto fotografie správně upravit. Dozvíte se, co znamená tajemný název "fine art", jak ho koncipovat, realizovat a co všechno je důležité pro vytvoření krásného fine art portrétu ve studiu. Naučíte se připravit si scénu, nasvítit si ji, jak pózovat modelku a vyzkoušíte si několik různých stylů. Styling, make-up a rekvizity zajištěny. Druhý den se naučíte, jak tuto fotografii správně upravit, aby model byl spokojen.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Kreativní portrét, 2dny - fotokurz v Praze nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů