(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu

Vícedenní kurz je určen pro všechny nadšence, kteří chtějí umět natočit a sestříhat své krátké video a zároveň už znají a umějí ovládat digitální zrcadlovku pro fotografování.
V tomto vícedenním kurzu se budeme navíc oproti jednodennímu více a obšírněji zabývat zvukem a nasvícením scény.
Nabízíme kurz, kde se naučíte všechna zásadní pravidla, které by měl každý kameraman a střihač znát. Vysvětlíme si i základy práce se zvukem a světlem. Pracovat budeme ve skupinkách po 6 – 10 lidech.

Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu

Popis kurzu

Vícedenní kurz je určen pro všechny nadšence, kteří chtějí umět natočit a sestříhat své krátké video a zároveň už znají a umějí ovládat digitální zrcadlovku pro fotografování.
V tomto vícedenním kurzu se budeme navíc oproti jednodennímu více a obšírněji zabývat zvukem a nasvícením scény.
Nabízíme kurz, kde se naučíte všechna zásadní pravidla, které by měl každý kameraman a střihač znát. Vysvětlíme si i základy práce se zvukem a světlem. Pracovat budeme ve skupinkách po 6 – 10 lidech.

Program kurzu

Část kurzu bude teoretická, část bude praktická.

 • 1. den

19:00 – 20:00 Příjezd a ubytování. Individuálně večeře.
20:00 – 22:00 Uvítání a seznámení s programem. Úvod do kurzu. Vysvětlíme si pojmy námět, scénář a tzv. storyboard. Probereme velikosti záběrů a jejich druhy.

 • 2. den

Dopoledne nás čeká nezbytná teorie. Jak pracovat se záběry a na co si dát pozor. Naučíme se používat filmovou řeč a filmovou zkratku. Ukážeme si nejčastější chyby při natáčení.
Odpoledne vyrazíme natáčet do terénu nebo do studia. Vysvětlíme si, jak digitální zrcadlovku nejlépe nastavit pro daný záběr. Naučíme se práci se zvukem a světlem. Jak dobře snímat kontaktní zvuk a jak scénu vhodně nasvítit. Nakonec každý z účastníků natočí sérii záběrů.

 • 3. den

Dopoledne si každý účastník své záběry vhodně sestříhá a výsledné klipy si nakonec zhodnotíme a provedeme diskuzi. Před obědem bude kurz ukončen.

Ubytování

 • V ceně kurzu v Domě fotografů v Kašperských Horách

Stravování

 • Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu.
 • Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

 • Individuální – auto, autobus. Doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze Zličína).

Cena zahrnuje

 • Snídani a ubytování ve dvou a v třílůžkových pokojích.

Cena nezahrnuje

*Oobědy, večeře a doprava

Ostatní informace

Doporučená technika

 • Doporučujeme si s sebou vzít svou digitální zrcadlovku, která umožňuje natáčet video a kterou chcete umět pro natáčení videa ovládat.
Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu

Vícedenní kurz je určen pro všechny nadšence, kteří chtějí umět natočit a sestříhat své krátké video a zároveň už znají a umějí ovládat digitální zrcadlovku pro fotografování. V tomto vícedenním kurzu se budeme navíc oproti jednodennímu více a obšírněji zabývat zvukem a nasvícením scény. Nabízíme kurz, kde se naučíte všechna zásadní pravidla, které by měl každý kameraman a střihač znát. Vysvětlíme si i základy práce se zvukem a světlem. Pracovat budeme ve skupinkách po 6 – 10 lidech.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Základy natáčení na digitální zrcadlovku a základy střihu nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů