Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz

Termíny kurzu

Ne 10. 11. 9:00 – 17:00
Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
3 350 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz

Na tomto workshopu "Emocionální portrét " se dozvíte jak použít alternativní typy svícení, jak komunikovat s modelem a uvolnit fotografovaného, jaký je rozdíl mezi spoluprací s profi modelem a člověkem, který sedí před objektivem poprvé. Jak na fotce vypadat dobře, řeč těla, zásady pózování.
Jak kreativně využít různé zdroje světla, které se nacházejí v každé domácnosti (vánoční světýlka, okno, odrazy různých ploch, ikea lampička atp.) místo drahé ateliérové techniky. Dopoledne si ujasníte velmi názorně teorii a celé odpoledne budete fotografovat a stylizovat modelku pod vedením zkušené fotografky Barbory Biňovcové. Ta vám připraví a předvede zajímavou situaci, kterou si poté každý sám vyfotografuje. Na svých kartách si odnesete hezké fotografie.

Lektoři

Mgr. Barbora Biňovcová
Mgr. Barbora Biňovcová

Barbora Biňovcová – Bibora Photography Barbora je fotografka, modelka a lektorka fotografie. Fotografii se věnuje od ukončení svého vysokoškolského studia. Cestu k lidem a jejich duši však hledala…

Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz

Popis kurzu

Na tomto workshopu „Emocionální portrét s Biborou“ se dozvíte, jak komunikovat s modelem a uvolnit fotografovaného, jaký je rozdíl mezi spoluprací s profi modelem a člověkem, který sedí před objektivem poprvé. Jak na fotce vypadat dobře, co je řeč těla, jaké jsou zásady pózování.
Prakticky si ukážeme, jak kreativně využít různé zdroje světla, které se nacházejí v každé domácnosti (vánoční světýlka, okno, odrazy různých ploch, ikea lampička atp.) místo drahé ateliérové techniky.
Dopoledne si ujasníme velmi názorně teorii a celé odpoledne budete fotografovat a stylizovat modelku pod vedením zkušené fotografky. Ta vám připraví a předvede zajímavou situaci, kterou si poté každý sám vyfotografujete. Na svých kartách si odnesete hezké fotografie.

Co se tedy naučíte:

 • Efektivně komunikovat s modelkou a dostat z jejích výrazových prostředků maximum
 • Komunikovat s modelem, který nemá s focením žádné zkušenosti a co nejvíce ho před fotoaparátem uvolnit
 • Kreativně nasvítíte portrét pomocí věcí, které nás běžně obklopují.
 • Poaríme vám, jak si vytvoříte vlastní styl

Program kurzu

 • Teoretická část

Světlo

 • Práce s denním světlem
 • Okno jako světelný zdroj
 • Modifikace světla

Dozvíte se o směrech světla – jejich pravidlech a možnostech porušení či kreativního využití. O tom, jak pracovat s denním difuzním světlem venku i v místnosti. Jak co nejlépe využít okno jako světelný zdroj a jak ho využít k různým druhům nasvícení modelky. Dozvíte se, jak využít ostré sluneční světlo a jak se dá modifikovat pomocí běžně dostupných předmětů. V této kapitole se také lektorka zmíní o alternativních umělých zdrojích světa – jak k zajímavému nasvícení scény využít světelné zdroje nacházející se v každé domácnosti (vánoční světýlka, stavební baterie, ikea lampička, odrazy různých ploch atp.) místo drahé ateliérové techniky a jak pracovat s barevným mícháním teplot.

Práce s modelem a emocemi

 • Příprava techniky a prostředí
 • Příprava před focením
 • Komunikace během focení
 • Závěrečná domluva, model release, předání fotografií

Obsahem této kapitoly budou tipy, jak komunikovat a uvolnit fotografovaného, které se osvědčily v praxi. Bibora pro vás připravila několik bodů, ve kterých divák může najít inspiraci spolu s příklady, jak s modelkou mluvit a co raději neříkat. Na příkladu také vysvětlí, jaký je rozdíl mezi spoluprací s profesionální modelkou a člověkem, který sedí před fotoaparátem poprvé. Zmíněné komunikační techniky lze využít nejen v portrétní fotografii, ale i v rodinné, business fotce a nebo během focení párů. Tedy ve všech žánrech inscenované fotografie.

Pózování obecně a u close-up portrétu

 • Zásady pózování obecně
 • Jak vypadat dobře na fotografii
 • Řeč těla
 • Na co si dát pozor u focení close-up portrétů

Účastník se dozví zásady pózování obecně. Jak na fotce vypadat dobře, jaké výhody a nevýhody s sebou přináší nadhled, podhled atp. Jak jednotlivé pózy působí na diváka – řeč těla. Zmíněno bude i pózování dvojic během párového či svatebního focení. Kapitola bude zaměřena také na pózování u close-up portrétu, kde se pozornost diváka soustředí na oči, rty a především ruce. Uvolněná poza rukou a rtu vypoví hodně o rozpoložení modelu a je dobré vědět na co zaměřit svou pozornost a čemu se vyvarovat.
Stejně jako u předešlé kapitoly, informace získané z této části může fotograf využít ve všech žánrech fotografie, kde přímo komunikuje s fotografovaným (business portrét, rodinné párové, dětské, portrétní focení)

*Praktická část s modelkou
Během praktické části si účastníci vyzkouší několik autorkou připravených stanovišť se spojením různých rekvizit, využití různých světelných zdrojů a především vědomostí načerpaných během teoretické části.

Stravování

Oběd je zajištěn v blízké pizzerii a není v ceně kurzu. Čaj, káva je na místě zdarma.

Ostatní informace

Komu je kurz určen

 • Fanouškům umělecké fotografie
 • Fotografům, kteří hledají nevšední úhly pohledu a chtějí přemýšlet o fotce jinak
 • Lidem, kteří chtějí dostat z fotografie něco jiného než technický rozměr
 • Lidem kteří jsou přesyceni dokonale vyretušovanými obličeji a hledají ve fotce přirozenost

Pro koho není vhodný

 • Pro technicky zaměřené fotografy.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz

Na tomto workshopu "Emocionální portrét " se dozvíte jak použít alternativní typy svícení, jak komunikovat s modelem a uvolnit fotografovaného, jaký je rozdíl mezi spoluprací s profi modelem a člověkem, který sedí před objektivem poprvé. Jak na fotce vypadat dobře, řeč těla, zásady pózování. Jak kreativně využít různé zdroje světla, které se nacházejí v každé domácnosti (vánoční světýlka, okno, odrazy různých ploch, ikea lampička atp.) místo drahé ateliérové techniky. Dopoledne si ujasníte velmi názorně teorii a celé odpoledne budete fotografovat a stylizovat modelku pod vedením zkušené fotografky Barbory Biňovcové. Ta vám připraví a předvede zajímavou situaci, kterou si poté každý sám vyfotografuje. Na svých kartách si odnesete hezké fotografie.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Emocionální portrét s Biborou, kreativní fotokurz nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů